Η Λας Πάλμας υποδέχεται τη Μιραντές στην αυλαία της 24ης αγωνιστικής της Σεγούντα Ντιβιζιόν.

1.6 3.55 5.35 1.72 2 1.24 3.6 1.95 1.72 1.13 1.23 2.22

22:00, NovasportsStart

ΛΑΣ ΠΑΛΜΑΣ-ΜΙΡΑΝΤΕΣ

Άμεση επιστροφή στις νίκες για τη Λας Πάλμας που πέρασε από την Ίμπιζα με ανατροπή χάρη και στο αριθμητικό πλεονέκτημα για ένα ημίχρονο σχεδόν (1-2). Διατηρείται στο βαθμό από την κορυφή και περιμένει τη Μιραντές. Τρίτο GG στα τέσσερα τελευταία ματς. Τέσσερα under στα έξι τελευταία. Τιμωρημένος ο μέσος Λοϊντίς. Αμφίβολο αν θα γυρίσει ο χαφ Μφούλου. Παραμένει εκτός ο μέσος Βιτόλο. Έτοιμος να επιστρέφει ο μέσος Κιριάν Ροντρίγκεθ.

Στις έξι αγωνιστικές διεύρυνε το αήττητο σερί της η Μιραντές με τη νίκη επί της Λούγκο (2-0), έτσι απομακρύνεται σιγά-σιγά από τη ζώνη του υποβιβασμού. Έχει τέσσερα GG και over στα έξι τελευταία. Σε πολύ καλή κατάσταση, θέλει να εκμεταλλευτεί τη φόρμα της για να φύγει με αποτέλεσμα και από τα Κανάρια Νησιά. Παραμένουν εκτός Σιμόν (επ.) και Σάντος (αμ.).

ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Δεν βλέπουμε τη Λας Πάλμας να αφήνει βαθμούς σ’ αυτό το ματς (1.65). Η νίκη της, όμως, μπορεί να έρθει με GG (2.25).

20/01/2023Segunda División: Regular Season