Α’ Γερμανίας: Αουγκσμπουργκ-Χοφενχάιμ, άρωμα τερμάτων

Με μία αμφίρροπη αναμέτρηση αρχίζει η 21η αγωνιστική της Μπουντεσλίγκα

21:30

Novasports3 HD

Άουγκσμπουργκ

Η Αουγκσμπουργκ έχασε δίκαια από την ανώτερη Μάιντς (3-1). Λίγα πράγματα επιθετικά ειδικά από την στιγμή που δέχτηκε το τρίτο γκολ. Οι Βαυαροί του Ενρίκο Μάασεν επιστρέφουν ξανά στο γήπεδο τους όπου έχουν δύο συνεχόμενες νίκες για πρώτη φορά μετά τον Απρίλιο του 2022. Τελευταία φορά που πέτυχαν τρεις ήταν Δεκέμβριος 2019. Στο γήπεδό της έχει δώσει τρία συνεχόμενα Under. Εκτός οι αμυντικοί Ιάγκο, Όξφορντ και οι ακραίοι επιθετικοί Βάργκας και Χαν, σημαντικές λύσεις.

Πιθανή ενδεκάδα: Γκίκιεβιτς – Γκούμνι, Χάουελου, Ουντούοκαϊ, Ρενάτο Βέιγκα – Ένγκελς, Ρετσμπέτσαϊ – Μάιερ, Ντεμίροβιτς – Μπέλιο, Μπερίσα

Χόφενχαϊμ

Η Χόφενχαϊμ μπήκε κοιμισμένη στο γήπεδο και στα δύο ημίχρονα και έχασε δίκαια από την Λεβερκούζεν (1-3). Ο νέος κόουτς Ματαράτσο άλλαξε μόνο δύο πρόσωπα στην ενδεκάδα και σίγουρα θα χρειαστεί χρόνο. Η ομάδα είναι πλέον χωρίς νίκη δέκα παιχνίδια (0-2-8) και μόλις στο +3 από τον κίνδυνο. Μετράει οκτώ συνεχόμενα Goal/Goal και Over. Τιμωρημένος ο μέσος Γκάιγκερ (17 ματς/1 γκολ/2 ασίστ). Εκτός οι μέσοι Πρέμελ (13 ματς/1 γκολ/1 ασίστ), Σκοβ (16 ματς/3 γκολ/2 ασίστ).

Πιθανή ενδεκάδα: Μπάουμαν – Καμπάκ, Φογκτ, Ενσοκί – Καντεράμπεκ, Τοχουμτσού, Ντιλέινι, Ανχελίνο – Μπάουμγκαρτνερ, Κράμαριτς – Μπεμπού

2.52 3.55 2.55 2.15 1.62 1.42 2.62 1.52 2.35 1.5 1.27 1.51
Άουγκσμπουργκ - Χόφενχαϊμ / Εκτίμηση

Οι αδυναμίες της Αουγκσμπουργκ είναι δεδομένες, στην έδρα της όμως αμελητέα δεν είναι επουδενί. Αποφεύγουμε σημείο, το αγωνιστικό στιλ των δύο ομάδων μας οδηγεί στον συνδυασμό γκολ-γκολ και over (1,95).