Α’ Δανίας: Ααρχους-Χόρσενς, δίνουν μάχη για πλέι οφ

Η έδρα αναμένεται να παίξει τον ρόλο της στην εναρκτήρια αναμετρηση της 20ης αγωνιστικής

1.78 3.55 4 1.68 2.05 1.24 3.65 1.92 1.75 1.21 1.24 1.94

20:00

ΑΑΡΧΟΥΣ-ΧΟΡΣΕΝΣ

Η Ααρχους αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την Σίλκεμποργκ, ήταν άτυχη αφού ισοφαρίστηκε στις καθυστερήσεις. Εχει δύο νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και μία ήττα στα επτά τελευταία και δίνει μάχη για πλέι οφ. Ο Γερμανός Ούβερ Ρέσλερ παραμένει στον πάγκο. Ο 33χρονος αρχηγός-σέντερ φορ Πάτρικ Μόρτενσεν με 9 γκολ είναι με διαφορά ο κορυφαίος της παίκτης. Τιμωρημένος ο μέσος Μάντσεν. Under τα πέντε τελευταία.

Η Χόρσενς ηττήθηκε 0-3 από την Βίμποργκ χάνοντας και άλλο έδαφος στην μάχη για την προνομιούχο εξάδα. Εχει πάρει τους 18 από τους 22 βαθμούς της εντός έδρας, στις εξόδους της είναι απογοητευτική. Τραυματίας ο Κροάτης τερματοφύλακας Ντέλατς. Μετρά τέσσερα σερί Over.

ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Αξιόμαχη η Ααρχους, “ροντέο” τα περισσότερα ματς της Χόρσενς. Ασος (1,75) και over (2,15) έχουν τύχη, στο 4,00 ο συνδυασμός γκολ-γκολ και over 3,5.

03/03/2023Superliga: Regular Season