Β’ Ισπανίας: Φαβορί η Αλαβές

Δευτέρα, 6 Μαρτίου 2023 - 08:40

Με το παιχνίδι ανάμεσα στη Βιγιαρεάλ Β’ και την Αλαβές ολοκληρώνεται η 30ή αγωνιστική της Σεγούντα Ντιβιζιόν. Φαβορί για τη νίκη οι Βάσκοι.

ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ Β’-ΑΛΑΒΕΣ

Από ήττα από την Εϊμπάρ προέρχεται η Βιγιαρεάλ Β’ (2-0). Τρίτη ήττα εδώ και 4 αγωνιστικές και προβληματίζει πάλι πάνω που είχε δείξει να παίρνει τα πάνω της με τις χειμερινές μεταγραφές. Τρίτο NG και under 2.5 γκολ στα πέντε τελευταία παιχνίδια.

Η Καρταγένα έβαλε φρένο στην Αλαβές και την κράτησε στην ισοπαλία μέσα στη Βιτόρια (0-0), σε μία περίοδο που οι Βάσκοι ήταν σε τρομερή φόρμα με πέντε σερί νίκες. Μόνο μία αγωνιστική έμεινε στην πρώτη δυάδα η Αλαβές που βρέθηκε ξανά στη ζώνη των πλέι οφ της ανόδου. Τέσσερα over 2.5 γκολ στα έξι τελευταία παιχνίδια, τρία GG στα πέντε τελευταία ματς.

ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Με διαφορετικούς στόχους οι δύο ομάδες, σίγουρα καλύτερη ομάδα η Αλαβές, περιμένουμε να κερδίσει (2.15).

06/03/2023Segunda División: Regular Season