Super League: Λαμία - ΠΑΣ Γιάννινα, τώρα αρχίζουν τα δύσκολα!

Σάββατο, 18 Μαρτίου 2023 - 10:18

Με το δεξί θέλουν να ξεκινήσουν οι δύο ομάδες στα πλέι αουτ, οπότε αναμένεται ένας δυνατός αγώνας στη Λαμία.

18/03/2023, (21:00), Κωδ. ΟΠΑΠ: 1344

Τηλεοπτική μετάδοση: Cosmote Sport 1HD

Λαμία

Κατάφερε και έφυγε με τον βαθμό της ισοπαλίας από το Αγρίνιο με τον Παναιτωλικό, μένοντας για τρίτη σερί αγωνιστική αήττητη, όμως δεν απέφυγε την τελευταία θέση στη βαθμολογία (σε ισοβαθμία με τον Λεβαδειακό). Υπήρχε γενικότερα ρυθμός στο παιχνίδι, και επιθετική διάθεση, ειδικότερα στο πρώτο ημίχρονο. Η ομάδα της Λαμίας δείχνει βελτιωμένη στα χέρια του Βόκολου, και πλέον επικρατεί ένα διαφορετικό κλίμα αισιοδοξίας στην ομάδα. Βέβαια χρειάζεται πολύ μεγάλη προσπάθεια και φυσικά πολλοί περισσότεροι βαθμοί στη συνέχεια.

Αγωνιστικά νέα

Εξέτισαν οι Σλίβκα, Κορνέζος, αποθεραπεύτηκε και επιστρέφει ο Τζανδάρης, νοκ-άουτ τέθηκε ο Στάνκο, παραμένουν στην αποστολή οι μέχρι πρόσφατα εκτός πλάνων Μπεχαράνο και Nτε Βινσέντι.

Πιθανή ενδεκάδα

Γκαραβέλης – Σιμόν, Κορνέζος, Τζανετόπουλος, Αμπαντά – Νούνιες, Σλίβκα – Τσιλούλης, Μαρτίνεθ, Ασκόβσκι – Βέργος

ΠΑΣ Γιάννινα

Ξεκίνησε ιδανικά το παιχνίδι στο Βικελίδης, ανοίγοντας το σκορ και αιφνιδιάζοντας τον Άρη. Όμως επέλεξε να αμυνθεί μετά από αυτό και η υποχώρησή του στο γήπεδο του στοίχισε. Ο Άρης έφερε τούμπα το ματς πριν βγει το ημίχρονο, και με ένα τρίτο τέρμα κλείδωσε τη νίκη (3-1). Δεύτερη συνεχόμενη ήττα και ένατη διαδοχική αγωνιστική χωρίς νίκη, πληρώνει και τις πολλές απουσίες που έχει σε κάθε ματς. Έχει μια διαφορά 6 βαθμών από τις τελευταίες θέσεις αλλά δεν χρειάζεται να μπει σε μπελάδες. Κομβικό το αποψινό ματς για την ηρεμία του στα πλέι άουτ. Ακολουθεί η υποδοχή του ΟΦΗ.

Εκτός δράσης εξακολουθούν οι Καραχάλιος, Νίνης, Παντελάκης, τιμωρημένος είναι ο Σόρια, αποθεραπεύτηκε και επιστρέφει ο Παμλίδης, εξέτισαν οι Τζίνο, Πήλιος, ξεπέρασε τον τραυματισμό του και επιστρέφει και ο Ροσέρο.

Τσιντώτας – Τσάβος, Εραμούσπε, Μπακαδήμας, Πήλιος – Τζίνο, Ριένστρα, Λιάσος – Τζίμας, Μπάλαν, Μορέιρα

2.27 2.95 3.55 1.41 2.75 1.11 5.85 2.25 1.57 1.3 1.37 1.62
Λαμία - ΠΑΣ Γιάννινα / Εκτίμηση

Η Λαμία είναι κάπως ανεβασμένη και χρειάζεται τους βαθμούς διακαώς. Ο ΠΑΣ θα κοιτάξει να μην χάσει πρωτίστως, αλλά άμα χρειαστεί μπορεί να σκοράρει. Θα ρισκάρω με το αμφίτερμα. Goal/goal (2.20).

18/03/2023Super League 1: Championship Round