Λιγκ 2 Σκωτίας: Νταμπάρτον - Φόρφαρ, με τα γκολ!

Ενδιαφέρον στη 2η κατηγορία της Σκωτίας, σε ένα εξ αναβολής παιχνίδι.

29/03/2023, (21:45), Κωδ. ΟΠΑΠ: 778

Εξ' αναβολής αναμέτρηση της 28ης αγωνιστικής.

Νταμπάρτον

Σε ένα εντυπωσιακό ντέρμπι κορυφής απέναντι στη Στέρλινγκ Άλμπιον, μοιράστηκε βαθμούς με το εκπληκτικό 2-2. Πολλές φάσεις, πάθος και μονομαχίες είχε το ματς, το οποίο αν κατέληγε υπέρ της θα την έφερνε ξανά στην κορυφή. Γενικά στα παιχνίδια της έχει γκολ. «Η νοοτροπία των παικτών είναι φανταστική, μας περιμένει τώρα ένα δύσκολο ματς με τη Φόρφαρ, όπως ήταν και τα τρία που έχουμε δώσει απέναντι της μέχρι τώρα» τα λόγια του τεχνικού της Νταμπάρτον, Στίβι Φάρελ.

Φόρφαρ

Έφυγε από την έδρα της Στενχάουσμιουρ με το 1-1, σε ένα ματς ουσιαστικά που μοιράστηκε στα δύο. Οι ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο, και δίκαια ήρθε αυτό το αποτέλεσμα. Κρυφοκοιτάζει τα πλέι οφ, στα οποία πατάει με νίκη απόψε. Τα εννέα από τα δεκατρία τελευταία παιχνίδια της είχαν σύνολο τερμάτων «2-3». Είχε κάποια προβληματάκια μεσοβδόμαδα με κάποιους παίκτες, όμως φαίνεται πως λύθηκαν και θα είναι σχετικά κομπλέ απόψε.

1.95 3.3 3.35 1.92 1.72 1.34 2.82 1.6 2.1 1.23 1.24 1.72
Νταμπάρτον - Φόρφαρ / Εκτίμηση

Με τα δύο αγαπημένα τους σημεία θα πάω. Είτε με το goal/goal (1.75), είτε με το 2-3 γκολ (1.95).