Super League: ΑΕΚ - Άρης, ψάχνει τη νίκη μετά από δύο αποτυχίες εντός!

Κυριακή, 9 Απριλίου 2023 - 01:58

Η ΑΕΚ θέλει να βρεθεί ένα βήμα ακόμα πιο κοντά στο πρωτάθλημα, και θέλει να γευτεί μια νίκη εντός έδρας μετά από δύο ανεπιτυχή αποτελέσματα.

Η ΑΕΚ θέλει να επιστρέψει στα θετικά αποτελέσματα εντός έδρας, και να μην την πατήσει όπως ο Ολυμπιακός με τον Άρη.

ΑΕΚ

Η ΑΕΚ έκανε εκρηκτικό ξεκίνημα στον Βόλο, προηγήθηκε νωρίς, αλλά δεν είχε ανάλογη συνέχεια στην απόδοση και στο τέλος έπαιξε με την φωτιά, αλλά δεν κάηκε. Το τελικό 0-1 της έδωσε το τρίποντο που ήθελε, και συνεχίζει δυνατά προς τον τίτλο. Η άμυνα αποτελεί το σταθερό σημείο αναφοράς για τους κιτρινόμαυρους που κράτησαν καθαρή εστία στα έξι από τα επτά πιο πρόσφατα ματς. Κανένα περιθώριο για γκέλα στην «Αγιά Σοφιά», όπου μετρά έναν πόντο στα δύο πιο πρόσφατα παιχνίδια.

Αγωνιστικά νέα

Όλοι οι βασικοί παίκτες είναι στη διάθεση του Ματίας Αλμέιδα.

Άρης

Ο Άρης έδωσε την μάχη και κόντρα στον Παναθηναϊκό όπου ηττήθηκε στις λεπτομέρειες. Εξαιρετική εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο στο Χαριλάου, αλλά δεν σκόραρε, και το πλήρωσε στην επανάληψη με την αγωνιστική άνοδο των φιλοξενούμενων. Ζητούμενο για τον κόουτς Απόστολο Τερζή παραμένει η βελτίωση στην αμυντική λειτουργία. Βρίσκεται έναν πόντο πάνω από τον Βόλο, αλλά δεν θέλει σε καμία περίπτωση να το διακινδυνέψει. Ότι μπορέσει να μαζέψει θα είναι προς όφελός του. Δεν έχει ακόμα νίκη στα πλέι οφ. Σε γκολ-γκολ και όβερ 2,5 γκολ εξελίχθηκαν τα πέντε από τα έξι πιο πρόσφατα παιχνίδια.

Νοκ άουτ ο μεσοεπιθετικός Μανού Γκαρθία και ο χαφ Ρουπ.

1.38 4.6 8.3 1.91 1.82 1.32 3.2 2.12 1.64 1.07 1.18 2.95
ΑΕΚ - Άρης / Εκτίμηση

Η ΑΕΚ δεν θέλει να πετάξει και άλλους βαθμούς εντός έδρας, αλλά οφείλει να είναι προσεκτική απέναντι στον πάντα επικίνδυνο Άρη. Ο Άρης έδειξε προς έχει βρει τον τρόπο να σκοράρει, όπως σόκαρε και τον Ολυμπιακό. Οι βασικές αγορές είναι στα τάρταρα, οπότε θα πάμε με ένα σύνολο τερμάτων.

2-3 γκολ (1.98).

08/04/2023Super League 1: Championship Round