Α' Γερμανίας: Αουγκσμπουργκ-Στουτγάρδη, άρωμα τερμάτων

21:30, NovasportsStart

Η Αουγκσμπουργκ δέχεται γκολ στους τελευταίους επτά αγώνες

Η Στουτγάρδη εκτός έδρας μετράει δέκα Over στους δώδεκα τελευταίους αγώνες

Τα τελευταία πέντε παιχνίδια τους έχουν λήξει Goal/Goal και Over

Με γηπεδούχο την Άουγκσμπουργκ δεν υπάρχει ισοπαλία στους τελευταίους έντεκα αγώνες (7/0/4)

Άουγκσμπουργκ

H Άουγκσμπουργκ ήταν τραγική στο πρώτο ημίχρονο αλλά καλή στο δεύτερο. Όσο καλή κι αν ήταν έχασε δίκαια από την Λειψία με 3-2. Η ομάδα του Ενρίκο Μάασεν παρέμεινε χωρίς νίκη για πέμπτο αγώνα (0/2/3) και κοντά στην επικίνδυνη ζώνη. Μετράει έξι συνεχόμενα Goal/Goal στο πρωτάθλημα. Νέα απώλεια ο τιμωρημένος στόπερ Χάουβελεουβ (27 ματς/1 ασίστ). Πιθανές επιστροφές του βασικού τερματοφύλακα Γκίκεβιτς και του πρώτου σκόρερ Μπερίσα.

Στουτγκάρδη

Η Στουτγάρδη έχανε 2-0 και έπαιζε με παίκτη λιγότερο από το 39ο λεπτό παρόλα αυτά πήρε ισοπαλία από την Ντόρτμουντ 3-3. Τρομερό παιχνίδι και τρομερή εικόνα για τρίτο σερί ματς με τον Χένες προπονητή. Αήττητη τρία ματς αλλά ακόμη στην επικίνδυνη ζώνη. Έχει κρατήσει μόνο δύο φορές το μηδέν αμυντικά φέτος και λείπει και ο Μαυροπάνος (25 ματς/2 γκολ/1 ασίστ) λόγω τιμωρίας.