Λιγκ2: Μονόδρομος για Μπράντφορντ

Τετάρτη, 3 Μαΐου 2023 - 12:43

Η αδιάφορη Κρου υποδέχεται την Μπράντφορντ που "καίγεται" για βαθμούς διεκδικώντας θέση στα πλέι οφ.

21:45

Κρου Αλεξάντρα

Μετά από δύο απανωτές ήττες η Κρου επικράτησε με ανατροπή της Σουίντον (2-1), σκοράροντας δις στο τελευταίο δεκάλεπτο και στοχεύει απλώς στο καλύτερο δυνατό πλασάρισμα (μπορεί να ανέβει μέχρι την 13η θέση). Τα επτά από τα οκτώ τελευταία ματς είχαν σύνολο 2-3 τερμάτων, no goal τα οκτώ από τα δέκα πιο πρόσφατα. Αμφίβολοι ο βασικός μπακ Γουίλντινγκ και ο αν. αμυντικός Αντεμπίσι, μακροχρόνια τραυματίας ο αμυντικός Φανκούτεν.

Μπράντφορντ

Η Μπράντφορντ πήρε σπουδαία εκτός έδρας νίκη επί της Νορθάμπτον (1-2) μένοντας ολοζώντανη για πλέι οφ ενώ έχει ελπίδες ακόμη και για απευθείας άνοδο (με την προϋπόθεση να νικήσει την αδιάφορη Κρου). Τα 27 γκολ έφτασε ο πρώτος σκόρερ της κατηγορίας Κουκ, Πλέον έχει μόλις μία ήττα στα 14 τελευταία (7-6-1, γενικότερο σερί 9-9-2). Over τα 4/5 πιο πρόσφατα. Αμφίβολος ο μέσος Τσάπμαν, εκτός ο φορ Εϊσα (2 γκολ).