Α' Γερμανίας: Ντόρτμουντ-Βόλφσμπουργκ, εμπιστοσύνη στις επιθέσεις

Κυριακή, 7 Μαΐου 2023 - 01:47

Με την αναμέτρηση Ντόρτμουντ-Βόλφσμπουργκ πέφτει η αυλαία της 31ης αγωνιστικής στη Μπουντεσλίγκα,

* Η Ντόρτμουντ εντός έδρας έχει πετύχει εννέα συνεχόμενες νίκες.
* Η Βόλφσμπουργκ έχει την τρίτη ενώ έχει την τρίτη καλύτερη επίθεση και άμυνα.
* H Ντόρτμουντ είναι αήττητη εννέα εντός έδρας αγώνες με την Βόλφσμπουργκ (7/2/0)

Ντόρτμουντ

Η Ντόρτμουντ ήταν ανώτερη της Μπόχουμ, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο αλλά δεν κατάφερε να νικήσει τον εξαιρετικό τερματοφύλακα Ριμαν. Έμεινε στην ισοπαλία 1-1 και πέταξε σημαντικούς βαθμούς στην μάχη τίτλου. Η ομάδα του Τέρζιτς έμεινε χωρίς νίκη για τέταρτο σερί ματς εκτός έδρας και έτσι, πρωτάθλημα δύσκολα παίρνεις. Φυσικά στο γήπεδό της δυνατή και αήττητη δώδεκα αγώνες (11/1/0). Ο στόπερ Σλότερμπεκ (27 ματς/4 γκολ/4 ασίστ) παραμένει εκτός.

Σούπερ διπλή προσφορά* δωρεάν χωρίς κατάθεση από το Pamestoixima.gr!

Πιθανή ενδεκάδα: Κόμπελ, Γκερέιρο, Χούμελς, Σουέλε, Βολφ, Τσαν, Αντεγιέμι, Μπραντ, Μπέλιγχαμ, Μάλεν, Χάλερ.

Βόλφσμπουργκ

Η Βόλφσμπουργκ έκανε σε κρίσιμο ματς μια από τις καλύτερες εμφανίσεις νίκησε την Μάιντς 3-0 και συνεχίζει την μάχη για Ευρωπαϊκό εισιτήριο. Πέτυχε συνεχόμενες νίκες πρώτη φορά μετά τα τέλη Ιανουαρίου. Μόνο δύο ομάδες έχουν καλύτερη συγκομιδή βαθμών εκτός έδρας από τους λύκους. Ο στόπερ Λακρουά (24 ματς/1 γκολ) είναι νέα απώλεια. Εκτός ο μπακ Οτάβιο (25 ματς/5 ασίστ) και ο επιθετικός Λούκας Νμέτσα (16 ματς/4 γκολ/1 ασίστ).

Πιθανή ενδεκάδα: Κάστεελς, Μπορνό, Γκιλαβογκί, φαν ντε Βεν, Καμίνσκι, Αρνολντ, Μπάκου, Σβάνμπεργκ, Νμέτσα, Βιντ, Βίμερ.

1.51 4.75 5 3.5 1.25 1.98 1.74 1.38 2.8 1.16 1.15 2.52
Ντόρτμουντ - Βόλφσμπουργκ / Εκτίμηση

Με την Ντόρτμουντ μπορείς να τα περιμένεις όλα αυτή την στιγμή. Πιο ασφαλές μοιάζει το Goal/Goal στο ματς παρά ο άσος.

Ντόρτμουντ - Βόλφσμπουργκ 1:1.49 Χ:5.20 2:5.70