Α’ Ιαπωνίας: Παιχνίδι με τα γκολ

Παρασκευή, 14 Ιουλίου 2023 - 21:43

Δύο παιχνίδια διεξάγονται σήμερα για την 21η αγωνιστική της Α’ Ιαπωνίας στα οποία θα εστιάσουμε στα γκολ

Σαπόρο και Γιοκοχάμα Μαρίνος υποδέχονται τις Νιγκάτα και Καβασάκι αντίστοιχα.

ΣΑΠΟΡΟ - ΝΙΓΚΑΤΑ ΑΛΜΠΙΡΕΞ

Η Σαπόρο προηγήθηκε κόντρα στη Φουκουόκα, στο 63’ έχασε και πέναλτι, αλλά στο διάστημα 66’ – 69’ δέχθηκε δύο γκολ και ηττήθηκε 1-2. Απομακρύνθηκε ακόμη περισσότερο από την πρώτη τριάδα. Προκρίθηκε στους «16» του Κυπέλλου, επικρατώντας εκτός έδρας της Οϊτά με 5-2. Επέστρεψε έτσι στις νίκες μετά από πέντε παιχνίδια (0-2-3). Τα 12 από τα 13 τελευταία παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις έχουν έρθει Goal/Goal! Εκτός ο μέσος Ογκασίβα (12/5).

Το Pamestoixima.gr σε υποδέχεται με σούπερ δώρο

Η Νιγκάτα έχασε από την καλύτερη Βίσελ Κόμπε με 0-1. Είναι στο δεύτερο μισό της βαθμολογίας, αλλά δεν έχει θέμα όσον αφορά στην παραμονή της. Ο εκτός έδρας αγώνας Κυπέλλου με την Τογιάμα διεκόπη στο 105’ της παράτασης και ενώ ήταν μπροστά 3-2 (κ.α. 2-2). Τα υπόλοιπα λεπτά θα διεξαχθούν την ερχόμενη Τετάρτη Τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία ματς έχουν έρθει No Goal. Εκτός είναι ο αμυντικός Χοριγκόμε (12/0), ο μέσος Τακάγκι (7/0) και ο επιθετικός Ντανίλο Γκόμες (12/0, 7 αλλ.).

ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Η Σαπόρο πετυχαίνει και δέχεται γκολ. Εχει 12/13 Goal/goal και αυτή θα είναι η επιλογή μας στο ματς με την Νιγκάτα (1,50).

ΓΙΟΚΟΧΑΜΑ ΜΑΡΙΝΟΣ – ΚΑΒΑΣΑΚΙ

Η Γιοκοχάμα Μαρίνος έφερε ισοπαλία 2-2 με τη Ναγκόγια. Βρέθηκε πίσω στο σκορ, έκανε την ανατροπή, αλλά ισοφαρίστηκε. Ελαβε τέλος το νικηφόρο σερί των επτά αγώνων σε όλες τις διοργανώσεις, ενώ αποκλείστηκε και στο Κύπελλο, χάνοντας εκτός έδρας από τη Μασίντα Ζέλβια με 4-1! Βρέθηκε πίσω στο σκορ 4-0 (4’, 45’+4’, 66’, 78’) και μείωσε στο 84’. Τα πέντε από τα έξι τελευταία παιχνίδια σε έχουν έρθει Over 3,5 και Goal/Goal. Εκτός ο στόπερ Τσουνόντα (10/0).

Η Καβασάκι δεν συνάντησε προβλήματα στο παιχνίδι με την Γιοκοχάμα και επικράτησε με 3-0. Επέστρεψε στις νίκες μετά από δύο παιχνίδια. Παράλληλα, προκρίθηκε και στους «16» του Κυπέλλου, επικρατώντας εκτός έδρας της Μίτο με 2-1. Προηγήθηκε 2-0 (25’, 80’) και δέχθηκε γκολ στο 81’. Σε οκτώ παιχνίδια έχει υποστεί μόνο μία ήττα

(6-1-1). Εκτός οι αμυντικοί Τανάμπε (3/0) και Τζεσίελ (2/0) και ο εξτρέμ Μαρτσίνιο (8/0).

ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Και οι δύο ομάδες είναι ισχυρές επιθετικά, πιθανό το Over 2,5 (1,50) στο συγκεκριμένο παιχνίδι.