Ν. Κορέα: Με τις δύο δυνατές έδρες!

Κυριακή, 16 Ιουλίου 2023 - 08:24

Με τρία παιχνίδια σήμερα το μεσημέρι κάνει την εμφάνισή της στο κουπόνι της Κυριακής η Ν. Κορέα.

ΓΕΟΝΜΠΟΥΚ – ΣΟΥΓΟΥΟΝ

Η Γιεονμπούκ τα βρήκε σκούρα κόντρα στη Νταέτζεον, στο εντυπωσιακό 2-2. Αν και προηγήθηκε υπέστη την ανατροπή, για να βρει τελικά την απάντηση στις καθυστερήσεις. Έτσι παρέμεινε αήττητη για 4ο σερί παιχνίδι. Εντός έδρας μετράει ένα εντυπωσιακό σερί 7 συνεχόμενων νικών σε όλες τις διοργανώσεις. Στα τελευταία 7 εντός έχει σκοράρει στα 6 πάνω από δύο φορές. Ακόμα απών ο Άντρε Λουίς, που είναι και το μοναδικό πρόβλημα.

Για έκτο συνεχόμενο παιχνίδια έμεινε χωρίς νίκη. Αυτή τη φορά όχι μόνο έχασε, αλλά συνετρίβη με 7-2 από τη Σεούλ. Και τα δύο γκολ που πέτυχε δεν άλλαξαν τη ροή του ματς, απλά μείωσα σε 4-2 από το 4-0. Από τον περσινό Αύγουστο έχει δώσει 16 παιχνίδια εντός έδρας και έχει κερδίσει μόλις ένα! Σε έναν χρόνο σχεδόν μόνο ένα διπλό. Δύσκολα θα αλλάξει η ρότα της, άμα συνεχίσει έτσι θα μπλέξει και με τις άλλες από κάτω. Καμία απουσία.

Εκτίμηση: Δυνατή εντός έδρας η γηπεδούχος, μπορεί τη νίκη με combo. 1 & over 1.5 (1.70).

Το Pamestoixima.gr σε υποδέχεται με σούπερ δώρο

ΠΟΧΑΝΓΚ - ΓΙΕΓΙΟΥ ΓΙΟΥΝ.

Η Ποχάνγκ δοκιμάστηκε στην έδρα της Σουβόν Μπλουγ. και δεν τα κατάφερε με τη τελευταία της κατάταξης. Κόλλησε στο 1-1 και απώλεσε βαθμούς. Σαν θέση δεν της στοίχισε, αλλά ανέβηκε η διαφορά με την Ουλσάν και μειώθηκε με τους διώκτες της. Εντός έδρας πάντως σε 6 παιχνίδια έχει 5 νίκες, χάνοντας μόνο στο ντέρμπι με την Ουλσάν. Στα τελευταία 4 παιχνίδια με τη Γιέγιου, μετράει ισάριθμα γκολ-γκολ. Μοναδικός απών ο Τζάε Χι.

Μετά την επιτυχία του κυπέλλου, η Γιέγιου δεν έχει νίκη. Λευκή ισοπαλία με τη Γκουάνγκτζου στο τελευταίο της. Ισορροπημένο ματς αλλά άστοχες οι δύο ομάδες. Θα μπορούσε να έχει γκολ πάντως. Με 30 βαθμούς είναι στο όριο της 6άδας και χρειάζεται επειγόντως βαθμούς. Εκτός έδρας το έχει το γκολ-γκολ, αφού μετράει 9 σε 11 παιχνίδια. Με τέσσερις απουσίες στο σύνολο.

Εκτίμηση: H Ποχάνγκ καλείται να επιστρέψει στις νίκες σήμερα. 1 (1.78).

ΙΝΤΣΕΟΝ ΓΙΟΥΝ. - ΝΤΑΕΤΖΕΟΝ ΣΙΤΙΖΕΝ

Από μεγάλη νίκη προέρχεται η Ίντσεον, αφού επικράτησε επί της Ουλσάν με 1-2 εκτός έδρας. Έκανε την έκπληξη και κέρδισε την πρωτοπόρο στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων. Σημαντική νίκη τόσο για ψυχολογικούς, όσο και για βαθμολογικούς λόγους. Παραμένει αήττητη για 4 αγώνες, που δείχνει πως λειτουργεί καλύτερα το τελευταίο καιρό. Η προϊστορία δείχνει γκολ στα τελευταία 5 ματς μεταξύ των δύο ομάδων, με 4 οβερ 2.5. Κανένα πρόβλημα τραυματισμού.

Η Νταέτζεον όπως όλα δείχνουν αγαπάει τις ισοπαλίες. Έφερε τη 5η συνεχόμενη απέναντι στη Γιεονμπούκ με σκορ 2-2. Εκεί που είχε φέρει το παιχνίδι τούμπα και κέρδιζε στο φινάλε, δέχτηκε την ισοφάριση και έχασε ένα σημαντικό τρίποντο μέσα από τα χέρια της. Παραμένει εντός 6άδας, αλλά πολύ οριακά. Και εκτός έδρας παραμένει αήττητη εδώ και 4 αγωνιστικές. Μετράει 7 γκολ-γκολ στα τελευταία 8 παιχνίδια της. Απών ο Γο Μιν.

Εκτίμηση: Η προϊστορία δείχνει γκολ. Goal/goal (1.70).

Προσφορά* χωρίς κατάθεση μόνο για λίγες μέρες στη Novibet!

15/07/2023K League 1: Regular Season