Νάσιοναλ Λιγκ: Μπαρνέτ-Ολνταμ, κυνηγώντας τα γκολ

Τετάρτη, 22 Νοεμβρίου 2023 - 12:04

Ενα εξ αναβολής ματς απόψε στην Νάσιοναλ Αγγλίας, ανάμεσα σε δύο καλά ονόματα της κατηγορίας.

22:00

Κωδικός ΟΠΑΠ: 231

Μπαρνέτ

Η Μπάρνετ έχασε 0-2 από την καλύτερη Γκέιτσχεντ, δεχόμενη δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο. Υπέστη 2η διαδοχική ήττα και ενώ είχε προηγηθεί αήττητο σερί 12 αγώνων και δείχνει πως βρίσκεται σε πτώση. Επίσης, έλαβε και το αήττητο 10 παιχνιδιών στην έδρα της και έχασε την ευκαιρία να μειώσει τη διαφορά της από την κορυφή. Τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία ματς σε πρωτάθλημα και Κύπελλο έχουν έρθει Under.

Όλνταμ

Η Ολνταμ, έπειτα από ένα ισορροπημένο ματς, επικράτησε 1-0 εκτός έδρας της Γουόκινγκ. Επέστρεψε στις νίκες μετά από τέσσερα παιχνίδια σε πρωτάθλημα και Κύπελλο και βελτιώθηκε το κλίμα. Καλή η παρουσία της εκτός έδρας όπου σε πέντε αγώνες στο πρωτάθλημα έχει υποστεί μόνο μία ήττα. Είναι στο πρώτο μισό τη βαθμολογίας και κυνηγάει το πλασάρισμα της στα πλέι οφ. Τα τρία τελευταία ματς στις δύο διοργανώσεις έχουν έρθει Under 2,5. Εκτός είναι ο μέσος - 2ος σκόρερ Ντίκενσον (15/5).

1.5 4.15 5.25 2.3 1.52 1.54 2.27 1.6 2.12 1.1 1.16 2.32
Μπαρνέτ - Όλνταμ / Εκτίμηση

Δύσκολη η πρόβλεψη, με τις δύο ομάδες να μην είναι στα καλύτερα τους. Δείχνοντας πάντως ευχέρεια στο σκοράρισμα αλλά και αμυντικά κενά, μονόδρομος συνεπώς ο συνδυασμός γκολ-γκολ και over (2,05).

22/11/2023National League: Regular Season