Κύπελλο Αγγλίας: Στόκπορτ-Ολντερσοτ, απόλυτο φαβορί οι γηπεδούχοι

Τετάρτη, 13 Δεκεμβρίου 2023 - 12:12

Στόκπορτ και Ολντερσοτ αναμετρώνται ξανά μετά το 2-2 στο α' ματς και η πρωτοπόρος της Λιγκ2 έχει τον πρώτο και τελευταίο λόγο για πρόκριση στον τρίτο γύρο του κυπέλλου.

Επαναληπτικός για τον 2ο γύρο. Αν η κανονική διάρκεια σε αυτά τα ματς τελειώσει ισόπαλη, τότε θα ακολουθήσει παράταση κι αν χρειαστεί πέναλτι.

21:45

* Ισχύουν όροι & προϋποθέσεις
21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

Στόκπορτ

Η νικήτρια θα παίξει εκτός έδρας με τη Γουέστ Μπρομ. Η Στόκπορτ στη Β' Αγγλίας, έφερε ισοπαλία 1-1 εκτός έδρας με τη Μόρκαμ. Βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 70', αλλά ισοφάρισε στο 87'. Ωστόσο, παρέμεινε μακριά από τη νίκη σε 5ο διαδοχικό ματς, ενώ σε επτά αγώνες έχει μόνο μία επιτυχία.

Απουσία στο κέντρο

Πάντως, βρίσκεται στην 1η θέση και είναι από τα φαβορί για την απευθείας άνοδο. Εκτός είναι ο μέσος Σάρκεβιτς (15/4).

Όλντερσοτ Τάουν

Η Ολντερσοτ προκρίθηκε στον 4ο γύρο του FA Trophy, επικρατώντας εκτός έδρας της Ιστλιχ στα πέναλτι. Στην κανονική διάρκεια, βρέθηκε πίσω στο σκορ 0-2 (8', 55'), αλλά ισοφάρισε (65', 74'), παίζοντας από το 51' με αριθμητικό πλεονέκτημα. Είχε προηγηθεί η ισοπαλία (2-2) με την Στόκπορτ, ενώ στο τελευταίο της παιχνίδι στη Νάσιοναλ Λιγκ (25/11) νίκησε 1-0 εντός έδρας τη Χάλιφαξ, με γκολ στο 98'!

Μία ήττα σε επτά αγώνες

Είναι αήττητη σε τέσσερα παιχνίδια, ενώ έχει υποστεί μία ήττα σε επτά αγώνες. Τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία ματς έχουν έρθει Over 2,5 και Goal/Goal.

1.28 5.5 7.15 2.57 1.42 1.62 2.1 1.77 1.9 1.04 1.08 3.15
Στόκπορτ - Όλντερσοτ Τάουν / Εκτίμηση

Εξαιρετική η φετινή παρουσία της Στόκπορτ, σκοράροντας κατά ριπάς και ιδιαίτερα στην έδρα της. Δύσκολα θα κάνει την υπέρβαση η μέτρια Ολντερσοτ, ο άσος από ημίχρονο παίζεται σε τιμές διπλασιασμού.