Πρέμιερ Σκωτίας: Νταντί-Σέλτικ, ξεκάθαρο το φαβορί

Τρίτη, 26 Δεκεμβρίου 2023 - 00:05

Με την αναμέτρηση Νταντί-Σέλτικ συνεχίζεται το σκωτσέζικο πρωτάθλημα, δεν προβλέπεται να αντιμετωπίσουν ιδιαίτερες δυσκολίες οι "καθολικοί".

17:00, Cosmote Sport1 HD

Κωδικός ΟΠΑΠ: 400

* Ισχύουν όροι & προϋποθέσεις
21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

Νταντί

Η Νταντί πέρασε από την έδρα της Ρος Κάουντι (0-1) στις 16 Δεκεμβρίου και επέστρεψε στις νίκες μετά από τρεις αγωνιστικές, με το μόλις δεύτερο διπλό της σεζόν. Η ομάδα του Τόνι Ντόχερτι, έχει κερδίσει πέντε παιχνίδια όλη τη φετινή χρονιά και τα τέσσερα από αυτά, ήταν στα τελευταία οκτώ ματς. No goal τα 10/12 τελευταία, ενώ εντός έδρας έχει μόνο δύο ήττες σε 11 αγώνες από τον περασμένο Απρίλιο. Εκτός ο βασικός μπακ Πορτάλες, αμφίβολοι ο επιθετικός Πινέδα και ο πλάγιος μπακ Μπεκ.

Σέλτικ

Η Σέλτικ μετά την ήττα-σοκ από τη Χαρτς (0-2), που ήταν η δεύτερη συνεχόμενη στο πρωτάθλημα (πρώτη φορά που γίνεται μετά από δέκα χρόνια), νίκησε άνετα την Λίβινγκστον (2-0) και διατηρείται στην πρώτη θέση με ματς περισσότερο από την Ρέιντζερς. Η ομάδα του Μπρένταν Ρότζερς, έχει πρόβλημα στην άμυνα, είχε δεχτεί γκολ και στις πέντε προηγούμενες αγωνιστικές. Αμφίβολοι ο μέσος Ιβάτα, ο αμυντικός Ναβρότσκι, ο επιθετικός Τίλιο και ο μέσος Χολμ, νοκ άουτ ο επιθετικός Αμπάντα και οι μέσοι Χατάτε και ΜακΚάρθι

8.5 5.85 1.24 2.6 1.44 1.64 2.1 1.87 1.8 3.5 1.09 1.03
Νταντί - Σέλτικ / Εκτίμηση

Η πρόσφατη νίκη έφερε ανακούφιση στη Νταντί, που είναι και αξιόμαχη αλλά φυσιολογικά δεν μπορεί να κοιτάξει στα μάτια την Σέλτικ. Διπλό από ημίχρονο (1,82).

26/12/2023Premiership: 1st Phase