Α' Αυστραλίας: Σίδνει-Ουέλινγκτον Φοίνιξ, συνδράμουν στα γκολ οι Νεοζηλανδοί!

Παρασκευή, 29 Δεκεμβρίου 2023 - 00:54

Νίκη ελπίδας αναζητεί η Σίδνεϊ κόντρα στην ανεβασμένη Ουέλινγκτον Φοίνιξ στο εναρκτήριο ματς της αγωνιστικής στην A-League

10:45

Κωδικός ΟΠΑΠ: 450

Απόσταση: 2225 χλμ.

Σίδνεϊ

Αν και βρέθηκε μόλις στο 5΄ πίσω στο σκορ, η Σίδνεϊ επέστρεψε στις νίκες με 4-2 εντός επί της Γουέστερν Γιουνάϊτεντ. Από τις αρχές Νοεμβρίου ανέλαβε ο Ουφούκ Ταλάι αλλά δεν έχει μεγάλη βελτίωση στην εικόνα της και σίγουρα χρειάζεται ένα καλό σερί αν θέλει να διεκδικήσει μια θέση στην εξάδα για τα μπαράζ τίτλου.

Γουέλινγκτον Φοίνιξ

Η Ουέλινγκτον Φοίνιξ δεν τα παράτησε παρότι στην μεγαλύτερη διάρκεια δεν της βγήκε το πλάνο, τελικά με δυο γκολ στις καθυστερήσεις κατάφερε να πάρει την νίκη με 2-0 εντός επί της Γουέστερν Σίδνεϊ Γουόντερερς. Δυο σερί νίκες για την ομάδα του Τζιανκάρλο Ιταλιάνο που μετράει μόλις μια ήττα από την αρχή της σεζόν και δείχνει φέτος ικανή να διεκδικήσει ακόμα και τον τίτλο. Μοναδικός απόντας ο φορ Ζαγουάντα.

1.72 4 3.65 2.6 1.41 1.61 2.12 1.45 2.5 1.21 1.17 1.92
Σίδνεϊ - Γουέλινγκτον Φοίνιξ / Εκτίμηση

Ψάχνει ένα μεγάλο ντεμαράζ η Σίδνεϊ για να ανακτήσει τις ελπίδες της, δείχνει τα δόντια της η Ουέλινγκτον Φοίνιξ που μετράει πέντε συνεχόμενα no goal και εκτιμούμε πως αυτό το σερί θα διακοπεί (1,60 το γκολ-γκολ), συνδυάζεται και με over (1,90).