Α' Αυστραλίας: Σέντραλ Κόστ Μάρινερς-Περθ Γκλόρι, κόντρα στο φαβορί

Κωδικός ΟΠΑΠ: 591

* Ισχύουν όροι & προϋποθέσεις
21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

Σέντραλ Κόουστ Μάρινερς

Με εξαιρετική εμφάνιση, η Σέντραλ Κόαστ Μάρινερς κατάφερε να περάσει νικηφόρα από την έδρα της Μπρισμπέιν Ρόαρ με 0-3. Σε καλό φεγγάρι η ομάδα του Μαρκ Τζάκσον που για πρώτη φορά φέτος μετράει αήττητο πέντε αγώνων και ευελπιστεί σε ανάλογη συνέχεια με στόχο να μπει δυνατά στην μάχη για την εξάδα και την υπεράσπιση του τίτλου. Απουσιάζουν οι Σμιθ (μπακ) και Κουζέφσκι (μπακ).

Περθ Γκλόρι

Τεράστια νίκη πήρε η Περθ Γκλόρι που παρότι βρέθηκε με δυο γκολ πίσω στο σκορ στο ημίχρονο, στην επανάληψη ανέβασε κατακόρυφα τον ρυθμό της, και με γκολ στο 93΄, κατάφερε να κάνει την ολική ανατροπή και να επικρατήσει με 3-2 της Μακάρθουρ. Πρώτη νίκη μετά από επτά παιχνίδια για την ομάδα του Αλεν Στάτζσιτς που πάντως έχει αρκετά θέματα να λύσει αν θέλει να προλάβει τα μπαράζ για τίτλο. Παραμένουν εκτός οι Γουάρλαντ (μπακ), Μάρτις (μέσος) και Ζιμαρίνο (εξτρέμ).

1.44 4.5 5.5 2.62 1.41 1.65 2.05 1.57 2.2 1.09 1.13 2.47
Σέντραλ Κόουστ Μάρινερς - Περθ Γκλόρι / Εκτίμηση

Μέχρι τώρα δεν έχουν ιδιαίτερες διαφορές οι δύο ομάδες και -παρά τις κακές επιδόσεις της Περθ Γκλόρι- με αυτές τις τιμές θα κοντράρουμε τον άσο, στο 2,40 η διπλή ευκαιρία Χ2.

31/12/2023A-League Men: Regular Season