Νάσιοναλ Λιγκ: Τσέστερφιλντ-Γκέιτσχεντ, απειλή για την πρωτοπόρο

Τετάρτη, 10 Ιανουαρίου 2024 - 14:08

Με μία ενδιαφέρουσα αναμέτρηση συνεχίζεται την Τετάρτη η Νάσιοναλ Λιγκ.

21:45

Τσέστερφιλντ

Εντυπωσιακή νίκη για την Τσέστερφιλντ που με ανατροπή και τρία γκολ σε μόλις επτά λεπτά επικράτησε της φιλόδοξης Σόλιχαλ (3-2) με μια ακόμη εξαιρετική εμφάνιση. Πρωταγωνιστεί φέτος και με μια σειρά εντυπωσιακών επιδόσεων σε άμυνα και επίθεση, έχει παγιωθεί στην πρώτη. Το Σάββατο πάλεψε, προηγήθηκε αλλά λύγισε με γκολ στο 95’ από την Γουότφορντ για το Κύπελλο (1-2). Over 3,5 τα εννέα από τα δέκα τελευταία εντός έδρας ματς.

Γκέιτσχεντ

Η Γκέιτσχεντ παρουσιάστηκε κατώτερη του αναμενόμενου στο Γιορκ, στο 1-0 έχασε πέναλτι και μοιραία απέτυχε να σώσει έστω τον βαθμό (2-0). Ξεκίνησε ελπιδοφόρα τη σεζόν, αλλά εσχάτως έχει χάσει τον… προσανατολισμό της, έχει περιοριστεί σε μόλις ένα τρίποντο στις πέντε τελευταίες αγωνιστικές και μοιραία… δίνει δικαιώματα στη μάχη των πλέι οφ. Under τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία ματς, δεν υπολογίζεται ο βασικός μέσος Φράνσις, εκτός και ο χρήσιμος αμυντικός Τίνκλερ.