Λιγκ Τρόφι: Γουίκομ-Μπράιτον u21, με φόντο τα ημιτελικά

Τετάρτη, 31 Ιανουαρίου 2024 - 01:34

Το τελευταίο εισιτήριο για τα ημιτελικά του Λιγκ Τρόφι Αγγλίας κρίνεται απόψε, με την Γουίκομ να υποδέχεται την Μπράιτον u21.

Νοκ άουτ προημιτελικός, σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί απευθείας η διαδικασία των πέναλτι (δεν υπάρχει παράταση).

21:00
Κωδικός ΟΠΑΠ: 937

Με το Bet Builder στο Pamestoixima.gr φτιάχνεις το δελτίο που σου ταιριάζει!

Γουίκομ

Η Γουίκομ αναδείχτηκε ισόπαλη εντός έδρας με την Φλίτγουντ (2-2), μένοντας οριακά πάνω από την ζώνη υποβιβασμού της Λιγκ1 με τέσσερις αγωνιστικές χωρίς νίκη (0-3-1, γενικότερο σερί 2-6-2). Φάνηκε να πέφτει στο καναβάτσο δεχόμενη δύο γκολ στο πρώτο μέρος αλλά δεν κατέθεσε τα όπλα κα τουλάχιστον έσωσε ένα βαθμό. Γκολ-γκολ τα πέντε από τα έξι τελευταία σε πρωτάθλημα και Λιγκ Τρόφι. Επέστρεψε στην Λίνκολν του Γιβραλτάρ ο επιθετικός Ντε Μπαρ, εκτός δράσης οι Πάντεντεν (μ. 8/0), Ντε Μπαρ (ε. 9/0), Χάνλαν (ε. 16/2).

Μπράιτον U21

Η Μπράιτον u21 συμμετέχει στο αντίστοιχο πρωτάθλημα, όπου την Παρασκευή ηττήθηκε με 2-1 στην έδρα της Κρίσταλ Πάλας (προηγήθηκε στο 28', όμως δέχτηκε ανατροπή στην επανάληψη). Αξιόλογη πάντως η συνολική της παρουσία καθώς βρίσκεται στην έκτη θέση, με κύριο ατού την έδρα. Είχε προηγηθεί η νίκη επί της Σουόνσι (1-0) για τους ομίλους του Λιγκ Καπ u21. Ηταν καταιγιστική στο προηγούμενο νοκ άουτ του Λιγκ Τρόφι, συντρίβοντας εκτός έδρας την Μίλτον Κέινς Ντονς με 0-4! Συνδυασμός γκολ-γκολ και over τα τέσσερα από τα έξι τελευταία σε όλες τις διοργανώσεις, χωρίς προβλήματα για τον τεχνικό Σάνον Ρουθ.