Α' Πορτογαλίας: Εστρέλα - Πορτιμονένσε, σε κακό... φεγγάρι

Με την αναμέτρηση Εστρέλα - Πορτιμονένσε αρχίζει η 19η αγωνιστική του πορτογαλικού πρωταθλήματος.

22:15, Cosmote Sport 8 HD, Κωδικός ΟΠΑΠ: 178

Μια προσφορά σε περιμένει στο Pamestoixima.gr!

Εστρέλα

Για ακόμα ένα παιχνίδι η Εστρέλα έμεινε μακριά από το καλό αγωνιστικό της πρόσωπο και χωρίς να απειλήσει ιδιαίτερα την αντίπαλη εστία, ηττήθηκε με 1-0 εκτός από την Εστορίλ. Τρεις σερί ήττες (και επτά ματς χωρίς νίκη) για την ομάδα του Σέρτζιο Βιέϊρα, με το άγχος να έχει αυξηθεί κατακόρυφα αναφορικά με την παραμονή στην κατηγορία. Σημαντικές οι απώλειες των Γκασπάρ (στόπερ) και Κελιάνο (μέσος) που έχουν διεθνείς υποχρεώσεις με την Ανγκόλα. Τραυματίας και ο Λόπες (μπακ).

Πορτιμονένσε

Είχε ένα πολύ άσχημο ξεκίνημα στο δεύτερο ημίχρονο η Πορτιμονένσε, δέχτηκε δυο γκολ μέσα σε τρία λεπτά, με αποτέλεσμα να μην καταφέρει να το γυρίσει, γνωρίζοντας την ήττα με 1-2 εντός από την Αρούκα. Ζητούμενο για την ομάδα του Πάουλο Σέρτζιο να βρει σταθερότητα στην απόδοση της (πάει από νίκη σε ήττα και το αντίστροφο) με μοναδικό στόχο να απομακρυνθεί όσο περισσότερο γίνεται από την ζώνη υποβιβασμού. Αγωνιστικά, μοναδικός απών είναι ο χρήσιμος Βαρέλα (εξτρέμ) που έχει υποχρεώσεις με το Πράσινο Ακρωτήρι.

1.95 3.3 3.6 1.71 2 1.24 3.65 1.82 1.84 1.23 1.27 1.72
Εστρέλα - Πορτιμονένσε / Εκτίμηση

Σε αδιέξοδο έχει περιέλθει η Εστρέλα, φαίνεται να μην μπορεί να... σηκώσει κεφάλι. Οχι ότι η Πορτιμονένσε τα πάει πολύ καλύτερα, έχοντας αρνητική εικόνα το τελευταίο διάστημα. Ματς προς αποφυγή.