Α' Μεξικού: Πούμας - Πουέμπλα, εξαρτάται από τους γηπεδούχους

Η ποιοτική Πούμας υποδέχεται την υποδεέστερη Πουέμπλα στην μοναδική αποψινή αναμέτρηση της Κλαουσούρα.

20:00

Κωδικός ΟΠΑΠ: 552

Πούμας

Η Πούμας έμεινε όρθια στη σκληρή έδρα της Τίγκρες φέρνοντας την δεύτερη απανωτή ισοπαλία με 2-2. Φάνηκε να πέφτει στο καναβάτσο στις αρχές της επανάληψης έχοντας δεχτεί δύο αναπάντητα τέρματα αλλά δεν τα παράτησε και ανταμείφθηκε… εν μέρει. Και τα τέσσερα τελευταία ήταν συνδυασμός over 3,5 και γκολ-γκολ. Πήρε τον αξιόλογο Ισπανοαργεντινό εξτρέμ Λέο Σουάρες (από Κλαμπ Αμέρικα) έναντι 4.6 εκατομμυρίων ευρώ, νοκ άουτ οι Μολίνα (μέσος) και Μόρι (φορ).

Πουέμπλα

Το πρώτο της τρίποντο στην Κλαουσούρα πανηγύρισε η Πουέμπλα, σε συναρπαστικό ματς με δραματικό φινάλε κόντρα στην Μαζατλάν (3-2). Παρότι έμεινε με παίκτη λιγότερο στο 87' και ισοφαρίστηκε στο 90', βρήκε τον τρόπο να φτάσει στην λυτρωτική νίκη ένα λεπτό αργότερα! Τιμωρημένος ο Βραζιλιάνος επιθετικός Φεραρέις, χωρίς άλλα προβλήματα για τον τεχνικό Ρόμπερτ Καρβαχάλ που με την σειρά του ανάσανε βαθιά καθώς τις προηγούμενες ημέρες δέχτηκε έντονη κριτική.

1.65 3.75 4.35 2.18 1.58 1.47 2.42 1.6 2.15 1.15 1.19 2.02
Πούμας - Πουέμπλα / Εκτίμηση

Προφανές φαβορί η Πούμας, κόντρα σε έναν αντίπαλο που ακόμη δεν έχει βρει τα πατήματα του. Πάντως στο 1,60 δεν λέει και πολλά, ίσως αποκτήσει αξία στο live.

11/02/2024Liga MX: Apertura