A’ Ν Κορέας: Γκολ και ένα 1 DNB που πληρώνει

Τρίτη, 30 Απριλίου 2024 - 03:47

Δύο ματς στην Α’ Κορέας με επιλογές που πληρώνουν

ΝΤΑΕΤΖΕΟΝ ΣΙΤΙΖΕΝ - ΓΚΙΜΤΣΕΟΝ ΣΑΓΚΜΟΥ

Ανάσανε η Νταετζέον με το τρίποντο επί της Σεούλ (3-1). Ανώτερη στο α’, προηγήθηκε δικαίως με 2-0. Μπήκε εξίσου δυνατά στο β’ και έφθασε στο 3ο γκολ στο 48’. Εν συνεχεία έδωσε χώρο και μπάλα στην φιλοξενούμενη. Δεν τα έχασε στο 3-1 του 58’ και πήρε το τρίποντο. Μετρά τρία στα 4 g/g εντός, ενώ έχει 4 σερί Over 2,5 κόντρα στην αντίπαλό της σε όλες τις διοργανώσεις. Με ενοχλήσεις ο σημαντικός Κιμ Σέουνγκ. Διαθέσιμος ο σημαντικός μπακ Κανγκ Γιουν. Παραμένει εκτός ο βασικός επιθετικός Γκουτκόφσκις.

Συνεχίζει να εντυπωσιάζει η Γκιμτσέον με τις εμφανίσεις της αν και νεοφώτιστη. Νίκησε με 1-0 και την Γκανγκβόν με γκολ στο 90’. Αυτή ήταν η 6η νίκη της στις 9 πρώτες αγωνιστικές. Ανέπαφη η εστία της στο πρωτάθλημα εδώ και 353 λεπτά. Μόλις μία ήττα στα τελευταία 8 εκτός, μετρά 5 G/G στα 6 πιο πρόσφατα κόντρα στην Νταετζέον. Διαθέσιμοι ο αριστερός μπακ Τσο Χγιουν και ο επιθετικός Λι Γιουνγκ.

ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Είναι ένα ζευγάρι στην κόψη του ξυραφιού. Δεν υπάρχει ξεκάθαρο φαβορί. Στα μάτια είναι πιο safe η επιλογή του g/g που το βρίσκουμε στο 1.83 στην Betshop.

ΣΟΥΓΟΥΟΝ - ΣΕΟΥΛ

H Σουγόν έκανε το «διπλό» κόντρα στην Γκουανγκτζού (1-2) με ανατροπή. Βρέθηκε να χάνει στο 45’, αλλά απάντησε στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου. Στο β’ πρόσεξε τα νώτα της. Κράτησε το 1-1 και χτύπησε στο 90+6’ φεύγοντας με το τρίποντο, με αποτέλεσμα να παραμείνει στην τετράδα. Παραμένει ο βασικός στόχος η παραμονή. Μετρά στα 6/9 g/g στο πρωτάθλημα. Μόλις δύο νίκες στα 16 τελευταία εντός στο πρωτάθλημα. Με τις γνωστές απουσίες.

Άνευ όρων παράδοση για την Σεούλ στην Νταετζόν. Έχασε εύκολα με 3-1 σε ματς, όπου παρουσίασε τρομερά αμυντικά κενά. Το ματς επί της ουσίας κρίθηκε στο 48’. Το γκολ του Ιλγιουτσένκο στο 58’, απλά, μετρίασε την απογοήτευση. Δεδομένα πολλά τα προβλήματα που αντιμετωπίζει στα μετόπισθεν τόσο σε σετ παιχνίδι όσο και στο τρανζίσιον. Μετρά 4 Over 3,5 στα 6 πιο πρόσφατα. Έχει στα 10 over 14 πιο πρόσφατα κόντρα στην Σουγουόν. Παραμένουν εκτός ο απογοητευτικός Λίνγκαρντ και ο μέσος Λι. Νέες απώλειες ο μπακ Κανγκ και ο σημαντικός φορ Τσο.

ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Από το κακό στο χειρότερο η Σεούλ, πειστικές οι εμφανίσεις της Σουγουόν. Ιδανικός συνδυασμός για 1 DNB στο ζευγάρι σε απόδοση 2.21 στην Betshop.