Α' Τουρκίας: Με combo στο Αλάνιασπορ - Αντάλιασπορ

Παρασκευή, 24 Μαΐου 2024 - 00:16

Με τα γκολ στην αναμέτρηση ανάμεσα στην Αλάνιασπορ και την Αντάλιασπορ που ανοίγουν την αυλαία της τελευταίας αγωνιστικής στην Τουρκία

ΑΛΑΝΙΑΣΠΟΡ - ΑΝΤΑΛΙΑΣΠΟΡ

H Αλάνια μπορούσε το διπλό στη Σαμσούντα κόντρα στην τοπική Σάμσουνσπορ (1-1), ούσα αρκετά καλή στο δημιουργικό κομμάτι. Προηγήθηκε νωρίς και άγγιξε το 2-0 πριν το ημίχρονο. Στο β’ είχε νέα καλή στιγμή για να ανοίξει την διαφορά, δέχθηκε το 1-1 σε ανύποπτη στιγμή και στο τελευταίο τέταρτο πίεσε, αλλά δεν βρήκε το 2-1. Χωρίς βαθμολογικό κίνητρο. Μόλις μία ήττα στα τελευταία 13 ματς και τρεις σερί ισοπαλίες με το ίδιο σκορ (1-1). Διάθεση ανανέωσης του συμβολαίου εξεδήλωσε ο κόουτς, Φατίχ Τεκέ. Δεν προκύπτουν ιδιαίτερα προβλήματα.

Πήρε αυτό που άξιζε η Αντάλιασπορ κόντρα στην Ντεμίρ (2-1). Μπήκε δυνατά και προηγήθηκε στο μισάωρο. Δεν τα έχασε στην ισοφάριση του 65’. Έψαξε ορθόδοξα το γκολ και αυτό ήρθε. Και επίσημα ο Άλεξ αναλαμβάνει την Αντάλια. Ο πρώην τεχνικός της Αβάι υπέγραψε διετές συμβόλαιο και με τη λήξη της σεζόν θα αντικαταστήσει τον Σεργκέν Γιαλτσίν. Χωρίς βαθμολογικό κίνητρο. «Τρέχει» σερί 6 over 2,5 εκ των οποίων είναι με g/g. Γυρίζουν οι φαν ντε Στρεκ (Μ), Γεσιλγιούρτ (Α).

ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Χωρίς ουσιαστικό βαθμολογικό κίνητρο οι δύο ομάδες. Το τέλειο ματς, λοιπόν, για να κάνουμε παιχνίδι με γκολ. Έτσι θα πάμε με combo bet g/g και over 2,5 σε απόδοση 1.76 στην Betshop.