Β' Νορβηγίας: Τα βάζει, αλλά και τα τρώει η Λεβάνγκερ

Κυριακή, 26 Μαΐου 2024 - 00:02

Πληρώνει καλά το combo g/g και over 2,5 στην εκτός έδρας αναμέτρηση της Λεβάνγκερ με την Βαλερένγκα

ΒΑΛΕΡΕΝΓΚΑ – ΛΕΒΑΝΓΚΕΡ

Η Βαλερένγκα έβγαλε αντίδραση μετά την εντός έδρας ήττα από την Κόνγκσβινγκερ. Πήγε και διέλυσε εκτός την Ασάνε (1-5) σε ματς που δεν σηκώνει κριτική. Σε διάστημα 16 λεπτών από το 20’ έως το 36’ κατάφερε να σκοράρει 4 φορές! Μετρά «6 στα 9» g/g στο πρωτάθλημα, ενώ είναι χαρακτηριστικό πως 10 από τα 14 γκολ της τα έχει πετύχει στο α’ ημίχρονο. Νοκ άουτ ο Χάγκεν (Μ) και ο νεαρός Ενγκ.

Δεύτερη σερί «αυτοκτονία» για την Λεβάνγκερ. Μετά το 2-2 με την Ράνχαϊμ από το 2-0, το σκηνικό επαναλήφθηκε και στο εκτός με την Έγκερσουντ. Μπήκε δυνατά και πριν το δεκάλεπτο είχε «αέρα» δύο γκολ. Έπαθε «μπλακ άουτ» στο β’, δέχθηκε γρήγορα το 1-2 και στο τέλος έμεινε με το Χ. Συμπλήρωσε 6 ματς χωρίς νίκη και τρέχει με 0-4-2. Μετρά 5 over 2,5 στα 6 τελευταία. Δύσκολα θα αγωνιστεί ο αμυντικός Χάγκμπε.

ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Θα κάνουμε επιλογή στηριζόμενοι αποκλειστικά στην εικόνα της Λεβάνγκερ. Είναι ομάδα που τα βάζει, αλλά και τα τρώει. Θα πάμε σε combo. Άκρως δελεαστικό το 1,90 της Betshop στο g/g και over 2,5.

26/05/20241. Division: Regular Season