Λαβράκιας

Από ημίχρονο η Μαν. Γιουν.

Τετάρτη, 18 Ιανουαρίου 2023 - 13:24

Σε εξ’ αναβολής αναμέτρηση για την Πρέμιερ Λιγκ, η Μάντσεστερ Γιουν., αντιμετωπίζει εκτός έδρας την Κρίσταλ Πάλας.

Στο καλύτερο μομέντουμ από την αρχή της σεζόν βρίσκονται οι «κόκκινοι διάβολοι» που μετρούν πέντε διαδοχικές νίκες και έχουν και σούπερ ψυχολογία μετά την νίκη στο τοπικό ντέρμπι κόντρα στην Σίτι με 2-1. Με νίκη στο συγκεκριμένο παιχνίδι, περνούν στην δεύτερη θέση και δεν θέλουν να χάσουν την ευκαιρία

Από την άλλη πλευρά, η Κρίσταλ Πάλας κινείται κάτω του μετρίου, με μεγάλο πρόβλημα στο σκοράρισμα ενώ προέρχεται από τέσσερις ήττες στα πέντε τελευταία ματς πρωταθλήματος.

Λογικό λοιπόν να δίνεται σε τιμές φαβορί η Μαν. Γιουν., ενώ θα πάρουμε το ρίσκο να ποντάρουμε στην νίκη της από το πρώτο ημίχρονο, με την απόδοση να αγγίζει τον τριπλασιασμό.