Ο Παίκτης

Παρί, Μπενεβέντο και Λίβερπουλ!

Τρίτη, 17 Μαΐου 2022 - 13:34

Δύσκολο σε πρόβλεψη το σημερινό κουπόνι και θα κρατήσω… μικρό καλάθι. Η Παρί στα μπαράζ της Β Γαλλίας και η Μπενεβέντο στα μπαράζ της Β Ιταλίας έχουν καλή τύχη ενώ θα ρισκάρω και στο διπλό της Λίβερπουλ από το πρώτο ημίχρονο…

Αρχή με το πρώτο ματς Παρί – Σοσό για τα πλέι οφ ανόδου από την Β Γαλλίας στο Σαμπιονά. Πρόκειται για νοκ άουτ ματς και ο νικητής θα προκριθεί στα ημιτελικά της διαδικασίας, εκεί όπου περιμένει η Οσέρ. Η Παρί βρίσκεται σε καλή κατάσταση με δύο νίκες και μία ισοπαλία στα τρία τελευταία της ματς ενώ εντός έδρας έχει αήττητο σερί 16(!) αγώνων από τις 21/09/21 και μετά. Η Σοσό δεν θα είναι εύκολος αντίπαλος αλλά παρόλα αυτά δύσκολα θα απειλήσει την Παρί. Η τελευταία έχει υπέρ της και την παράδοση με τρεις νίκες (μία στο Λιγκ Καπ) και ισάριθμες ισοπαλίες σε σύνολο έξι εντός έδρας αγώνων από την σεζόν 2017-18 και μετά. Φέτος στις 26/02/2022 Παρί – Σοσό 1-0 στο πρωτάθλημα.

Πρώτο από τα δύο ματς (η ρεβάνς στις 22/05) της ημιτελικής φάσης στα πλέι οφ ανόδου από την Β Ιταλίας στο Καμπιονάτο ανάμεσα στην Μπενεβέντο και την Πίζα και θα ρισκάρουμε στον άσσο με βάση τα παρακάτω δεδομένα. Η Μπενεβέντο θέλει πάση θυσία νίκη για να έχει ελπίδες πρόκρισης ενόψει του αγώνα ρεβάνς και μπορεί να τα καταφέρει αφού στην έδρα της είναι πολύ δυνατή με 10 νίκες, 4 ισοπαλίες και 5 ήττες. Η Πίζα από την άλλη πλευρά έχει σημειώσει 8 νίκες, 5 ισοπαλίες και 6 ήττες εκτός έδρας φέτος. Η Μπενεβέντο διέλυσε με σκορ 5-1 την Πίζα στο πρωτάθλημα στις 2 Απριλίου 2022. Γενικότερα η Μπενεβέντο μετρά πέντε νίκες και δύο ισοπαλίες στα τελευταία επτά εντός έδρας παιχνίδια της με την Πίζα, από τις 21/03/2011 και μετά.

Τέλος με το διπλό από ημίχρονο της Λίβερπουλ επί της Σαουθάμπτον στο «Σεντ Μέρις». Η Λίβερπουλ μόνο με νίκη θα διατηρήσει τις λίγες ελπίδες της για τον τίτλο και αναμένεται να «καθαρίσει» τη νίκη από νωρίς. Η Σαουθάμπτον είναι αδιάφορη αφού έχει εξασφαλίσει την παραμονή της. Η Λίβερπουλ παραμένει αήττητη στα τελευταία 17 παιχνίδια της με 14 νίκες και 3 ισοπαλίες και απέναντι στην Σαουθάμπτον μετρά 8 νίκες στα τελευταία 9 ματς, ανεξαρτήτως έδρας, από τις 18/11/2017 και μετά!

ΠΡΟΤΑΣΗ

ΠΑΡΙ – ΣΟΣΟ 1 (2,35)

ΜΠΕΝΕΒΕΝΤΟ – ΠΙΖΑ 1 (2,10)

ΣΑΟΥΘΑΜΠΤΟΝ – ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ 2 ΗΜΙΧΡΟΝΟ – 2 ΤΕΛΙΚΟ ΣΚΟΡ (1,90)

Παρακολουθείστε στο tostoixima.gr τα livescores ποδοσφαίρου, με live στατιστικά, προγνωστικά και λεπτομέρειες για τα γεγονότα των αγώνων.