Ο Παίκτης

Στον δρόμο για την Πριμέρα

Κυριακή, 5 Ιουνίου 2022 - 03:07

Τα περισσότερα ευρωπαϊκά πρωταθλήματα ολοκληρώθηκαν, πλέον μπαίνουμε στην δυσκολότερη στοιχηματική περίοδο της χρονιάς, πάντως το Nations League μας κρατάει στοιχηματική συντροφιά στο πρώτο 10ήμερο του Ιουνίου.

2.37 3.05 2.77 1.51 2.22 1.15 4.15 1.88 1.72 1.38 1.31 1.41

Στο σκανδιναβικό ντέρμπι της Σουηδίας με την Νορβηγία θα εμπιστευτώ τους γηπεδούχους. Ακόμη και χωρίς τους τραυματίες επιθετικούς Ζλάταν Ιμπραίμοβιτς και Μάρκους Μπέργκ, η Σουηδία που την Πέμπτη στην πρεμιέρα πέρασε από την Σλοβενία (0-2) έχει την ποιότητα να νικήσει τους γείτονες «βίκινγκς», που δεν αποτελούν υπόδειγμα σταθερότητας ενώ δεν έχουν περάσει στα τελικά ούτε μίας μεγάλης διοργάνωσης την τελευταία 20ετία. Σε εξαιρετική τιμή ο άσος.

Και άσο θα παίξω στο Εϊμπάρ-Χιρόνα, επαναληπτικός ημιτελικός των πλέι οφ ανόδου στην Α’ Ισπανίας. Τους κόπους όλης της σεζόν παίζουν οι δύο ομάδες, με τους Βάσκους να έχουν σαφέστατο προβάδισμα μετά την εκτός έδρας νίκη τους στο πρώτο ματς (0-1). Πιθανόν πάντως να προκριθούν και με δεύτερη νίκη, είχαν πολύ καλύτερη παρουσία συνολικά στη σεζόν ενώ μετρούν έξι νίκες και τρεις ισοπαλίες στα δέκα τελευταία εντός. Στο 2,37 ο άσος θεωρώ πως αξίζει το ρίσκο.