Ο Παίκτης

Σημεία… ανάγκης!

Τετάρτη, 7 Ιουνίου 2023 - 14:04

Αρκετές οι επιλογές στο πρόγραμμα της Τετάρτης και έχω ξεχωρίσει μια τριάδα από την Α Τουρκίας, τον τελικό του Κόνφερενς Λιγκ και το Κόπα Λιμπερταδόρες...

Η Γκιρεσουνσπόρ αντιμετωπίζει την αδιάφορη Αντάλιασπορ στο φινάλε στην Α Τουρκίας σε ένα παιχνίδι που έχει χαρακτήρα ζωής ή θανάτου. Η ομάδα του Ιρφάν Μπουζ νίκησε 1-0 εκτός έδρας την Ουμρανιγεσπόρ την προηγούμενη αγωνιστική και πήρε παράταση ζωής στην μάχη για την παραμονή. Η Γκιρεσουνσπόρ θέλει πάση θυσία νίκη απέναντι στην Αντάλιασπορ και παράλληλα θα περιμένει να χάσει βαθμούς η Ιστανμπουλσπόρ στο δικό της ματς με την Ουμρανιγεσπόρ για να κλέψει στο νήμα την παραμονή της στα μεγάλα σαλόνια της Τουρκίας. Σημειώστε ότι υπερτερεί σε ενδεχόμενο ισοβαθμίας με την Ιστανμπουλσπόρ.

Φιορεντίνα και Γουέστ Χαμ διεκδικούν το δεύτερο Κόνφερενς Λιγκ της ιστορίας και θα ρισκάρω στο διπλό της ομάδας του Λονδίνου. Η Γουέστ Χαμ αγωνίζεται στο καλύτερο και πιο ανταγωνιστικό πρωτάθλημα του κόσμου, της Πρέμιερ Λιγκ. Η Γουέστ Χαμ σε 14 ματς φέτος στην διοργάνωση μέτρησε 13 νίκες και 1 ισοπαλία. Η Φιορεντίνα έχει δύο ήττες και μία νίκη (στην παράταση με την Βασιλεία) στα τρία τελευταία της ματς, στα οποία γνώρισε δύο εντός έδρας ήττες από Λεχ Πόζναν (2-3) και Βασιλεία (1-2) και δεν πείθει. Θα ρισκάρω στο διπλό των Εγγλέζων.

Φιορεντίνα-Γουέστ Χαμ με σούπερ προσφορά* στο Pamestoixima.gr!

Η Ρίβερ Πλέιτ υποδέχεται στο «Μονουμεντάλ» την Φλουμινένσε στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της φάσης των ομίλων στο Κόπα Λιμπερταδόρες και η νίκη αποτελεί εκ των ων ουκ άνευ για τον Μαρτίν Ντεμικέλις και τους παίκτες του προκειμένου να παραμείνουν ζωντανοί στο κόλπο για πρόκριση στην φάση των «16». Η πρωτοπόρος στο πρωτάθλημα της Αργεντινής έχει μία νίκη, μία ισοπαλία και δύο ήττες σε τέσσερα ματς στον 4ο όμιλο και η Φλουμινένσε έχει τρεις νίκες και μία ήττα και οδηγεί την κούρσα. Η Ρίβερ Πλέιτ επιζητά και εκδίκηση για την βαριά ήττα με σκορ 5-1 στο ματς του πρώτου γύρου στο «Μαρακανά». Οι «αριστοκράτες» έχουν μία νίκη και δύο ισοπαλίες στα τρία τελευταία τους ματς σε Αργεντινή και Λιμπερταδόρες ενώ η Φλουμινένσε έχει πάρει την κάτω βόλτα με μία νίκη και τέσσερις ήττες στα πέντε πιο πρόσφατα παιχνίδια της σε όλες τις διοργανώσεις.