Ο Παίκτης

Γκολ σε Τούμπα και Μασσαλία!

Κυριακή, 28 Απριλίου 2024 - 13:46

Με μία δυάδα που έχει άρωμα τερμάτων θα δοκιμάσω την τύχη μου την Κυριακή.

Στο μεγάλο ντέρμπι κορυφής της Super League ανάμεσα σε ΠΑΟΚ και ΑΕΚ στην Τούμπα, επιλογή μου είναι ο συνδυασμός γκολ-γκολ και over. Η κακή περίοδος συνεχίστηκε για τον ΠΑΟΚ και στην Λαμία, όπου έκανε μία γκέλα που δεν περίμενε κανείς και πλέον έχει πίεση. Και για να σταματήσει το αρνητικό σερί, καθώς είναι πέντε ματς χωρίς νίκη, αν υπολογίσουμε και τα δύο με την Μπριζ, αλλά και για να μην κινδυνεύσει και η τρίτη θέση που εξασφαλίζει ευρωπαϊκό εισιτήριο. στο ντέρμπι με την ΑΕΚ θέλει πάση θυσία το τρίποντο, ο Λουτσέσκου βλέπει την ομάδα του να μην έχει ενέργειας. Στο πιο κρίσιμο σημείο, η ΑΕΚ έκανε μία μεγάλη εμφάνιση και κέρδισε με το εμφατικό 3-0 τον Παναθηναϊκό, κάνοντας και… πρόβα για την κατάκτηση και του φετινού πρωταθλήματος. Ουσιαστικά θα το «κλειδώσει» με νίκη στην Τούμπα και είναι σε εξαιρετική κατάσταση και με ψυχολογία στα ύψη για να το κάνει. Εκτός έδρας προέρχεται από τη σημαντική νίκη επί του Άρη, ενώ ο Αλμέιδα έχει πολλές επιλογές και να μπορεί να κάνει αλλαγές και διαχείριση του ρόστερ με μοναδικό απόντα τον στόπερ Μουκουντί.

* Ισχύουν όροι & προϋποθέσεις
21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

Στο Μαρσέιγ-Λανς θα επιλέξουμε τα τέρματα και συγκεκριμένα το over. Η Μαρσέιγ βρέθηκε πίσω στο σκορ στο ντέρμπι με τη Νις, έκανε την ανατροπή, μένοντας με δέκα παίκτες στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, αλλά ισοφαρίστηκε στο 72' και έφερε ισοπαλία 2-2. Σε οκτώ ματς έχει μία νίκη, στα πέναλτι κόντρα στην Μπενφίκα στο Γιουρόπα Λιγκ. Η Λανς προηγήθηκε στο ξεκίνημα του αγώνα με την ουραγό Κλερμόν, δεν… καθάρισε όμως το ματς και έπαιζε με άγχος, αλλά τελικά νίκησε 1-0. Επέστρεψε στις νίκες μετά από τέσσερις αγώνες, βελτιώθηκε το κλίμα και έκανε ένα ακόμη βήμα για την ευρωπαϊκή έξοδο. Τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια έχουν έρθει Goal/Goal.