Αποστόλης Λαϊάκης

Χωρίς μεγάλα ρίσκα!

Κυριακή, 17 Σεπτεμβρίου 2023 - 08:10

Κουόπιο και Γκιμαράες έχουν τον πρώτο λόγο υποδεχόμενες τις Βάασα και Πορτιμονένσε, αντίστοιχα.

Για το πρωτάθλημα της Φινλανδίας, η Κουόπιο φιλοξενεί την Βάασα. Η Κουόπιο πήρε ισοπαλία στο ντέρμπι κορυφής με 2-2 εκτός κόντρα στην Ελσίνκι και διατηρήθηκε σε απόσταση βολής από την πρώτη θέση και την διεκδίκηση του τίτλου (που τόσο λείπει τα τελευταία χρόνια όπου τον χάνει την τελευταία αγωνιστική). Πλέον δεν υπάρχουν περιθώρια για γκέλα ειδικά εντός παρότι ο τωρινός αντίπαλος, η Βάασα δείχνει να βρίσκεται στην καλύτερη κατάσταση της, για την φετινή περίοδο. Ποιοτικά πάντως οι γηπεδούχοι υπερέχουν, έχουν τεράστιο κίνητρο και ο άσος είναι οριακά αποδεκτός στις τιμές που προσφέρεται.

* Ισχύουν όροι & προϋποθέσεις
21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

Για την μεγάλη κατηγορία της Πορτογαλίας, η Γκιμαράες υποδέχεται την Πορτιμονένσε. Οι γηπεδούχοι προέρχονται από την πρώτη τους ήττα στο πρωτάθλημα αλλά εντός προγράμματος (από την Μπενφίκα εκτός) και θέλουν να βγάλουν άμεση αντίδραση, ώστε να διατηρηθούν κοντά στην 4αδα και να δείξουν ότι φέτος μπορούν το κάτι παραπάνω. Παράλληλα ήρθε και ο αποκλεισμός στο Λιγκ-Καπ (0-1 εντός από Τοντέλα) αλλά παρατάχθηκε με αρκετές αλλαγές, κάτι που έδειχνε ότι το είχε αφήσει σε δεύτερη μοίρα. Η Πορτιμονένσε δεν έχει ακόμα νίκη στο ενεργητικό της, με μεγάλο πρόβλημα κυρίως στην άμυνα και σίγουρα θα έχει δύσκολο έργο απέναντι στην πίεση της Γκιμαράες. Λογικά ο άσος είναι σε χαμηλές τιμές αλλά σε συνδυασμό με το Over έχουμε μια εξαιρετική απόδοση.

Κουόπιο-Βάασα 1 (1.81)

Γκιμαράες-Πορτιμονένσε 1 (1.54)

Παρακολουθείστε στο tostoixima.gr τα livescores ποδοσφαίρου, προγνωστικά ποδοσφαίρου και λεπτομέρειες για τα γεγονότα των αγώνων μέσα από την ματιά του Αποστόλη Λαϊάκη. Δείτε τις αναμετρήσεις της ημέρας στο κουπόνι ποδοσφαίρου του ΠΑΜΕΣΤΟΙΧΗΜΑ και ενημερωθείτε για όλα τα αθλητικά νέα από την Ελλάδα και τον κόσμο μέσα από την καθημερινή ροή αθλητικών ειδήσεων του tostoixima.gr