Μάκης Κασσαλιάς

Ανετα η Σπόρτινγκ, γκολ στο Μπιλμπάο

Δευτέρα, 19 Φεβρουαρίου 2024 - 01:56

Με δύο επιλογές από την Ιβηρική θα κινηθώ την Δευτέρα, διπλό από ημίχρονο στο Μορεϊρένσε-Σπόρτινγκ και τα γκολ στο Μπιλμπάο-Χιρόνα.

Στην Πριμέρα, πάω με τον συνδυασμό γκολ-γκολ και over στο Αθλέτικ Μπιλμπάο - Χιρόνα. Οι Βάσκοι δεν είχε την κατάλληλη φρεσκάδα απέναντι στην Αλμερία μένοντας στο 0-0, είχε προηγηθεί η μεγάλη εκτός έδρας νίκη στον πρώτο ημιτελικό κυπέλλου με την Ατλέτικο (0-1). Η ομάδα του Βαλβέρδε δεν δέχθηκε γκολ στα τρία τελευταία πρωταθλήματος. Με νίκες έβγαλε τα 5 τελευταία εντός πρωταθλήματος δεχόμενη ένα γκολ. Είναι μια από τις πλέον φορμαρισμένες ομάδες και το γεγονός πως δεν είχε ματς μεσοβδόμαδα βοήθησε να πάρει ανάσες. Η Χιρόνα δεν μπορούσε να κάνει κάτι απέναντι στην Ρεάλ Μαδρίτης γνωρίζοντας βαριά ήττα (4-0) και πλέον είναι στο -5 από την κορυφή. Μόλις δύο ήττες έχει η ομάδα του Μίτσελ (εκτίει 2η και τελευταία αγωνιστική ποινής) στο φετινό πρωτάθλημα και είναι από την Ρεάλ

* Ισχύουν όροι & προϋποθέσεις
21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

Στην Πορτογαλία, στην άνιση μάχη της Μορεϊρένσε με την Σπόρτινγκ Λισσαβόνας επιλέγω το διπλό από ημίχρονο. Ενα γκολ αποδείχτηκε αρκετό για την Μορεϊρένσε ώστε να κάμψει την αντίσταση της Τσάβες με 1-0 εντός. Δεν ενθουσίασε με την απόδοση της η ασταθής ομάδα του Ρούι Μπόργκες αλλά εκμεταλλεύτηκε μια από τις λίγες ευκαιρίες που δημιούργησε. Στα έξι τελευταία πάει από νίκη σε ήττα και το αντίστροφο, καλείται να εξαντλήσει τις πιθανότητες της για την 4αδα. Η Σπόρτινγκ συνέτριψε με 5-0 την Μπράγκα, επτά διαδοχικές νίκες και διεκδικεί με μεγάλες αξιώσεις τον τίτλο. Μεγάλο όπλο η επίθεση, σκοράροντας κατά ριπάς και ευελπιστώ απόψε να το κάνει από το πρώτο μέρος.

ΠΡΟΤΑΣΗ

Αθλέτικ Μπιλμπάο – Χιρόνα G&over 2,00

Μορεϊρένσε-Σπόρτινγκ Λ. 2/2 2,10

Παρακολουθείστε στο tostoixima.gr τα livescores ποδοσφαίρου, προγνωστικά ποδοσφαίρου και λεπτομέρειες για τα γεγονότα των αγώνων μέσα από την ματιά του Μάκη Κασσαλία. Δείτε τις αναμετρήσεις της ημέρας στο κουπόνι ποδοσφαίρου του ΠΑΜΕΣΤΟΙΧΗΜΑ και ενημερωθείτε για όλα τα αθλητικά νέα από την Ελλάδα και τον κόσμο μέσα από την καθημερινή ροή αθλητικών ειδήσεων του tostoixima.gr