Νίκος Ζελιαναίος

Με τους ισχυρούς!

Τρίτη, 23 Μαΐου 2023 - 14:51

Η Σοσιεδάδ στην Α Ισπανίας και η Μπρέντα στα πλέι οφ της Ολλανδίας φαντάζουν ως ακλόνητα φαβορί για νίκες κόντρα σε Αλμερία και Μάαστριχτ αντίστοιχα...

Παιχνίδι με ξεκάθαρο φαβορί είναι αυτό στο «Ανοέτα» ανάμεσα σε Ρεάλ Σοσιεδάδ και Αλμερία για την 36η αγωνιστική στην Πριμέρα Ντιβιζιόν και όπου φαβορί η ομάδα του Σαν Σεμπαστιάν. Η Σοσιεδάδ διεκδικεί την 4η και τελευταία θέση που οδηγεί σε έξοδο στο χρυσοφόρο Τσάμπιονς Λιγκ και δεν έχει περιθώριο αποτυχίας αφού πίσω της ακολουθεί σε απόσταση βολής η Βιγιαρεάλ. Οι Βάσκοι βρίσκονται σε πολύ καλή κατάσταση και τρέχουν αήττητο σερί έξι αγώνων με τέσσερις νίκες και δύο ισοπαλίες ενώ μετρούν τέσσερις νίκες και μία ισοπαλία στα τελευταία πέντε εντός έδρας ματς. Η Αλμερία από την άλλη πλευρά βρίσκεται στο +5 από την ζώνη του υποβιβασμού και μακριά από το γήπεδό της δεν παρέχει εμπιστοσύνη αφού έχει μία νίκη, μία ισοπαλία και τέσσερις ήττες στα έξι τελευταία της ματς από τις 17 Φεβρουαρίου και μετά. Το παιχνίδι του πρώτου γύρου στις 8/01/2023 Αλμερία – Σοσιεδάδ 0-2. Θα ρισκάρω στην επιλογή 1 ημίχρονο και 1 τελικό σκορ.

Διπλή προσφορά* δωρεάν για όλους στο Pamestoixima.gr!

Στα πλέι οφ για την άνοδο από την δεύτερη κατηγορία της Ολλανδίας στην πρώτη και συγκεκριμένα στην προημιτελική φάση η Μπρέντα υποδέχεται την Μάαστριχτ και θέλει να βάλει θεμέλια πρόκρισης (ακολουθεί ρεβάνς στο γήπεδο της Μάαστριχτ). Οι δύο ομάδες στην κανονική περίοδο μάζεψαν τους ίδιους βαθμούς (59) έχοντας τις ίδιες επιδόσεις! Παρόλα αυτά η Μπρέντα έχει προβάδισμα νίκης λόγω… φανέλας και παράδοσης. Η ομάδα του Πίτερ Χιμπάλα διατηρεί φοβερή παράδοση με τέσσερις σερί εντός έδρας νίκες από την σεζόν 2019-20 και μετά ενώ γενικότερα, εντός και εκτός έδρας, μετρά έξι νίκες και μία ήττα σε επτά ματς.

20 Έλτσε Έλτσε 20 35 4 8 23 27 65 -38
Promotion - Champions League (Group Stage)
Promotion - Europa League (Group Stage)
Promotion - Europa Conference League (Qualification)
Relegation - LaLiga2

Παρακολουθείστε στο tostoixima.gr τα livescores ποδοσφαίρου, προγνωστικά ποδοσφαίρου και λεπτομέρειες για τα γεγονότα των αγώνων μέσα από την ματιά του Νίκου Ζελιαναίου. Δείτε τις αναμετρήσεις της ημέρας στο κουπόνι ποδοσφαίρου του ΠΑΜΕΣΤΟΙΧΗΜΑ και ενημερωθείτε για όλα τα αθλητικά νέα από την Ελλάδα και τον κόσμο μέσα από την καθημερινή ροή αθλητικών ειδήσεων του tostoixima.gr