Στέφανος Γιωτάκης

Φεστιβάλ τερμάτων στο Ρότερνταμ!

Πέμπτη, 24 Μαρτίου 2022 - 16:13

Επιλογές με γκολ στο νέο κουπόνι  ενώ ρισκάρω σε ένα διπλό πλέι οφ του Παγκοσμίου κυπέλλου.

1.22 5.35 8 3.15 1.25 1.85 1.74 1.58 2.07 1.01 1.09 2.6

Ξεκινώ με επιλογή ρίσκου και το διπλό με draw no bet στο ματς της Γκάνας με τη Νιγηρία. Η Γκάνα κοντράρεται με τη Νιγηρία στα πλέι οφ με διάχυτη τη νευρικότητα στο εσωτερικό της. Αρχικά, η προβληματική εικόνα στο πρόσφατο κόπα Αφρικά όπου αποκλείστηκε στην φάση των ομίλων έφερε εξελίξεις στις τάξεις της καθώς απομακρύνθηκε από τον πάγκο ο Μίλοβαν Ράγιεβατς. Υπηρεσιακός τεχνικός ανακοινώθηκε ο άπειρος Ότο Αντο που τα τελευταία χρόνια ήταν βοηθός στη Ντόρτμουντ. Τα δύο ματς με τη Νιγηρία θα χάσει λόγω τιμωρίας ο αρχηγός και βασικός επιθετικός Αντρέ Αγιού (103/23) που αποβλήθηκε στο τελευταίο ματς της φάσης των ομίλων του Κόπα Αφρικά. Περιμένω την φιλόδοξη Νιγηρία να μείνει όρθια και ρισκάρω με διπλό έστω με draw no bet.

Θα συνεχίσω με το αμφίτερμα στο φιλικό ματς της Ολλανδίας με την Δανία. Η Ολλανδία αντιμετώπισε ισχυρότατο ανταγωνισμό από Τουρκία και Νορβηγία, αλλά τερμάτισε στην 1η θέση του 7ου ομίλου των προκριματικών του Παγκοσμίου Κυπέλλου και τσέκαρε το εισιτήριο για τα γήπεδα του Κατάρ. Εμφανώς βελτιωμένη μετά την επιστροφή στον πάγκο του Λοις φαν Χααλ. Αντιμετωπίζει πάντως σοβαρά αγωνιστικά προβλήματα, τέθηκαν εκτός οι δύο βασικοί τερματοφύλακες ανάμεσα σε άλλες απουσίες. Η Δανία έκανε επίδειξη δύναμης στα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου, πήρε με άνεση την πρωτιά και ενώ στα πρώτα εννέα ματς είχε 9-0-0, 30-1 γκολ (έχασε στο φινάλε από τη Σκωτία, ούσα «αδιάφορη»). Είχε προηγηθεί η εξαιρετική εμφάνιση στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα, όπου και αποκλείστηκε στα ημιτελικά από την Αγγλία (παράταση). Είναι σταθερά ανταγωνιστική και περιμένω να σκοράρει στο Αμστερνταμ.

Τέλος, θα κλείσω με το φεστιβάλ τερμάτων στο ματς της Εξέλσιορ με την Χέλμοντ. Βίοι αντίθετοι για τις δύο ομάδες, καθώς οι γηπεδούχοι παλεύουν για την απευθείας άνοδο ενώ οι φιλοξενούμενοι παραπαίουν και έχουν ουσιαστικά ξεμείνει από στόχους. Οι Κράλινχερς «τρέχουν» ένα εντυπωσιακό 5-1-0 και έχουν παγιωθεί στις πρώτες θέσεις, με εντυπωσιακές επιθετικές επιδόσεις. Η Χέλμοντ αντιμετωπίζει προβλήματα απουσιών, έχει περιοριστεί σε μόλις τρεις νίκες στα τελευταία 21 λεπτά και δύσκολα θα αποφύγει μια βαριά ήττα. Αναμενόμενα «φτηνός» ο άσος και θα τον ενισχύσω με ποντάρισμα τερμάτων.

Εξέλσιορ – Χέλμοντ 1& Over 2.10

Παρακολουθείστε στο tostoixima.gr τα livescores ποδοσφαίρου, προγνωστικά ποδοσφαίρου και λεπτομέρειες για τα γεγονότα των αγώνων μέσα από την ματιά του Στέφανου Γιωτάκη. Δείτε τις αναμετρήσεις της ημέρας στο κουπόνι ποδοσφαίρου του ΠΑΜΕΣΤΟΙΧΗΜΑ και ενημερωθείτε για όλα τα αθλητικά νέα από την Ελλάδα και τον κόσμο μέσα από την καθημερινή ροή αθλητικών ειδήσεων του tostoixima.gr