Στράτος Διακουμόπουλος

Με Αίγυπτο και Καλλιθέα!

Δευτέρα, 22 Ιανουαρίου 2024 - 01:27

Οι νίκες της Αιγύπτου και της Καλλιθέας αποτελούν τα σημεία που θα μας οδηγήσουν ξανά στο ταμείο.

Για τον πρώτο όμιλο του Κόπα Αφρικα, που διεξάγεται στην Ακτή Ελεφαντοστού, το Πράσινο Ακρωτήρι αντιμετωπίζει την Αίγυπτο. Το Πράσινο Ακρωτήρι έκανε το… θαύμα του και με δύο νίκες σε ισάριθμα ματς διασφάλισε την πρωτιά και την πρόκριση. Ευκαιρία για χαλάρωση και ξεκούραση βασικών, ανάμεσά τους και ο Γκάρι Ροντρίγκεζ. Η Αίγυπτος με δύο ισοπαλίες σε ισάριθμα ματς βρίσκεται σε δύσκολη θέση. Αν δεν κερδίσει είναι πιθανό να αποκλειστεί ! Η ευτυχής συγκυρία την βρίσκει να αντιμετωπίζει αδιάφορο αντίπαλο. Δεν θα παίξει ο τραυματίας Σαλάχ που πάντως είχε κάκιστη απόδοση στα δύο πρώτα ματς. Ευκαιρία νίκης για την Αίγυπτο, πιθανό το διπλό και από ημίχρονο!

* Ισχύουν όροι & προϋποθέσεις
21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

Για το πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής, ο Γιούχτας υποδέχεται την Καλλιθέα. Ο Γιούχτας για μια ακόμα φορά δεν μπορεί να χρησιμοποιήσει την φυσική του έδρα στις Αρχάνες και θα αγωνιστεί στο Παγκρήτιο. Εκεί θα κάνει ντεμπούτο στον πάγκο του ο Κώστας Ανυφαντάκης. Οι «πράσινοι» συμπλήρωσαν οκτώ ματς δίχως νίκη, αλλά δεν έχουν ηττηθεί σε ματς που έδωσαν στο πρωτάθλημα στην Κρήτη. Η Καλλιθέα εξακολουθεί έστω να οδηγεί την κούρσα για την άνοδο στη Σούπερ Λίγκα. Τρεις νίκες και μία ισοπαλία στα τέσσερα πιο πρόσφατα ματς ο πρόσφατος απολογισμός. Πολύ καλή και η προσπάθεια με τον Παναιτωλικό στο Κύπελλο μεσοβδόμαδα (2-2), αλλά αποκλείστηκε με την ήττα 3-2 στο πρώτο ματς στο Αγρίνιο. Ήρθε η ώρα για την πρώτη ήττα του Γιούχτα στο νησί!

ΠΡΟΤΑΣΗ

Πράσινο Ακρωτήρι-Αίγυπτος 2 (1.60) ή 2/2 (2.35)

Γιούχτας-Καλλιθέα 2 (1.75) ή 2/2 (2.75)

Παρακολουθείστε στο tostoixima.gr τα livescores ποδοσφαίρου, προγνωστικά ποδοσφαίρου και λεπτομέρειες για τα γεγονότα των αγώνων μέσα από την ματιά του Στράτου Διακουμόπουλου. Δείτε τις αναμετρήσεις της ημέρας στο κουπόνι ποδοσφαίρου του ΠΑΜΕΣΤΟΙΧΗΜΑ και ενημερωθείτε για όλα τα αθλητικά νέα από την Ελλάδα και τον κόσμο μέσα από την καθημερινή ροή αθλητικών ειδήσεων του tostoixima.gr