Στράτος Διακουμόπουλος

Γκολ σε Εϊρ και Γκαλάτι!

Τρίτη, 27 Φεβρουαρίου 2024 - 04:59

Τα γκολ στο Έιρ της Σκωτίας και το Γκαλάτι της Ρουμανίας, αποτελούν τα σημεία που θα μας οδηγήσουν ξανά στο ταμείο.

Για το πρωτάθλημα της Τσάμπιονσιπ στην Σκωτία, η Έιρ υποδέχεται την Πάρτικ. Η Έιρ υπέστη δύο ήττες στα τρία πιο πρόσφατα ματς και για το λόγο αυτό έπεσε από την ζώνη των πλέι οφ ανόδου που αποτελεί βασικό στόχο. Τα θέματα στην άμυνα κάνουν την ζημιά, μπροστά σκοράρει με συνέπεια. Γκολ-γκολ και όβερ 2,5 γκολ τα τέσσερα τελευταία μαςτ. Η Πάρτικ Θιστλ διάγει περίοδο κάμψης, καθώς συμπλήρωσε τέσσερα ματς δίχως νίκη, αλλά διατηρεί σταθερά την θέση της στα πλέι οφ. Ομάδα με αδυναμίες στα μετόπισθεν, αλλά και ευχέρεια στο σκοράρισμα. Σε γκολ-γκολ και όβερ 3,5 γκολ εξελίχθηκαν τα τρία πιο πρόσφατα ματς. Θέαμα αναμένουμε και στο Έιρ.

* Ισχύουν όροι & προϋποθέσεις
21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

Για το πρωτάθλημα της Ρουμανίας, η Οτελούλ Γκαλάτι υποδέχεται την Κλουζ. Η Οτελούλ έκανε αγωνιστική κοιλιά στο χειρότεροι σημείο και έμεινε πίσω στην κούρσα για την συμμετοχή στα πλέι οφ τίτλου. Μόνο μία νίκη στα επτά πιο πρόσφατα ματς, μαθηματικές πλέον οι ελπίδες για να τερματίσει στην πρώτη εξάδα. Σε γκολ-γκολ εξελίχθηκαν τα τρία από τα τέσσερα πιο πρόσφατα ματς. Η Κλουζ έχει βρει για τα καλά ρυθμό και παλεύει για να «μαζέψει» την διαφορά από την Στεάουα. Εξαιρετική εμφάνιση κόντρα στην Ντιναμό (4-0), θα μπορούσε και διπλάσιο σκορ βάση ευκαιριών. Σούπερ η επιθετική λειτουργία, παραμένει ζητούμενο η βελτίωση στα μετόπισθεν, Γκολ-γκολ και όβερ 2,5 γκολ τα τρία από τα πέντε πιο πρόσφατα ματς. Γκολ περιμένουμε σήμερα.

ΠΡΟΤΑΣΗ

Εϊρ-Πάρτικ Θιστλ Γκολ-γκολ και όβερ 2,5 γκολ (2.10)

Οτελούλ-Κλουζ Γκολ-γκολ (2.10)

Παρακολουθείστε στο tostoixima.gr τα livescores ποδοσφαίρου, προγνωστικά ποδοσφαίρου και λεπτομέρειες για τα γεγονότα των αγώνων μέσα από την ματιά του Στράτου Διακουμόπουλου. Δείτε τις αναμετρήσεις της ημέρας στο κουπόνι ποδοσφαίρου του ΠΑΜΕΣΤΟΙΧΗΜΑ και ενημερωθείτε για όλα τα αθλητικά νέα από την Ελλάδα και τον κόσμο μέσα από την καθημερινή ροή αθλητικών ειδήσεων του tostoixima.gr