Άλλα Σπορ

Η Άννα Ντουνουκάκη προκρίθηκε στα ημιτελικά του Παγκοσμίου της Βουδάπεστης!

Σάββατο, 18 Ιουνίου 2022 - 11:55

Η Άννα Ντουνουκάκη ήταν εντυπωσιακή, αφού προκρίθηκε στα ημιτελικά του Παγκοσμίου πρωταθλήματος, όπου διεξάγεται στην Βουδαπέστη.

Η Άννα Ντουνουκάκη ήταν η απόλυτη πρωταγωνίστρια, στα 100 μέτρα πεταλούδα στην Κολύμβηση. Με αποτέλεσμα να προκριθεί στην ημιτελική φάση με χρόνο 59.13. Και το απόγευμα θα διεκδικήσει με πολλές αξιώσεις την μεγάλη της συμμετοχή στο τελικό.

Η Ελληνίδα αθλήτρια θέλει πολύ, να κατακτήσει ένα ακόμα μετάλλιο σε αυτή τη μεγάλη διοργάνωση. Μετά την περσινό Ευρωπαικό πρωτάθλημα, όπου κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο.

Παρακολουθείστε στο tostoixima.gr τα livescores, προγνωστικά και λεπτομέρειες για τα γεγονότα των αγώνων. Δείτε τις αναμετρήσεις της ημέρας και ενημερωθείτε για όλα τα αθλητικά νέα από την Ελλάδα και τον κόσμο μέσα από την καθημερινή ροή αθλητικών ειδήσεων του tostoixima.gr