Πλατανιώτη έτοιμη για ακόμη ένα μετάλιο!

Δευτέρα, 20 Ιουνίου 2022 - 17:22

Η Πλατανιώτη κατέκτησε με πανηγυρικό τρόπο, την πρόκριση στον μεγάλο τελικό του ελεύθερου σόλου, στο πλαίσιο του Παγκοσμίου πρωταθλήματος όπου διεξάγεται στην Ουγγαρία.

Η Πλατανιώτη βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση το τελευταίο καιρό, καθώς μετά την τεράστια επιτυχία και την 3η θέση στο τεχνικό σόλο. Τώρα βρίσκεται μπροστά σε μία νέα μεγάλη στιγμή, καθώς προκρίθηκε με εντυπωσιακό τρόπο στον μεγάλο τελικό του ελεύθερου σόλου. Και έχει την μεγάλη ευκαιρία να κατακτήσει ένα δεύτερο μετάλλιο.

Στην ημιτελική φάση, κατέκτησε την 3η θέση με βαθμούς 90.400. Ενώ την 1η θέση πήρε η Ινούι από την Ιαπωνία και τη 2η θέση η Ουκρανή Φιεντίνα με 92.633.