LIVE Blogging: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Τρίτη, 14 Ιουνίου 2022 - 19:52

Η σειρά των τελικών συνεχίζεται στο ΟΑΚΑ. Σας περιμένουμε στην παρέα μας, για στοιχηματική κουβέντα, ερωτήσεις και προβλέψεις...

Το Σάββατο 11 Ιουνίου, ο Ολυμπιακός επικράτησε 74-61 του Παναθηναϊκού στον πρώτο τελικό της σειράς. Έκανε το 1-0 και απέκτησε προβάδισμα στη «μάχη» του τίτλου. Όμως, το πρωτάθλημα κρίνεται στις τρεις νίκες και έχει πολύ δρόμο ακόμα. Απόψε διεξάγεται το δεύτερο ματς στο κλειστό των Ολυμπιακών Εγκαταστάσεων.

Το τελευταίο «χαρτί»

Οι «πράσινοι» που δεν αντιμετωπίζουν κανένα απολύτως πρόβλημα, θέλουν να φτάσουν στη νίκη για δύο βασικούς λόγους. Ο πρώτος για να μείνουν «ζωντανοί» στην υπόθεση πρωτάθλημα. Ο δεύτερος για να βάλουν ένα τέλος στο σερί που «τρέχει» ο Ολυμπιακός απέναντί τους. Μετά τη νίκη στον πρώτο γύρο της Basket League, τον περασμένο Νοέμβριο στο ΣΕΦ, ακολούθησαν πέντε σερί για τους «ερυθρόλευκους». Δύο στην Ευρωλίγκα, μια στο ΟΑΚΑ για το πρωτάθλημα, μία στον τελικό του κυπέλλου Ελλάδας και η πιο πρόσφατα στην πρεμιέρα των τελικών του φετινού πρωταθλήματος.

Με ψυχολογία νικητή

Στην άλλη πλευρά, ο Ολυμπιακός θα αγωνιστεί στο δεύτερο ματς των τελικών χωρίς τον Ζαν Σαρλ. Ο Γάλλος ταλαιπωρείται από στομαχικές διαταραχές και θα χάσει το ματς του ΟΑΚΑ. Αντίθετα, ο ΜακΚίσικ που υπέστη διάστρεμμα στο δεύτερο δεκάλεπτο του ματς της 11ης Ιουνίου στο ΣΕΦ θα είναι κανονικά στη δωδεκάδα. Με τον Γιώργο Μπαρτζώκα να τον υπολογίζει.

Ελάτε στην παρέα του tostoixima.gr. Για μπασκετική κουβέντα/ανάλυση του δεύτερου ματς, αλλά και στοιχηματικές προβλέψεις. Στην παρέα μας και απόψε, ο Σωτήρης Γεωργίου από το ΟΑΚΑ και ο Παύλος Σαχτούρης…