Β’ Γερμανίας: Ψάχνει σωσίβιο η Σάλκε

Παρασκευή, 1 Δεκεμβρίου 2023 - 12:06

Η απογοητευτική αμυντική λειτουργία έχει κοστίσει πολλούς χαμένους βαθμούς στους «βασιλικούς μπλε» που «καίγονται» για νίκη κόντρα στην ουραγό Οσναμπρικ που έχει νέο προπονητή.

ΣΑΛΚΕ-ΟΣΝΑΜΠΡΙΚ (19:30)

Προφανώς ο κόουτς Χέραρτς απέτυχε στην προετοιμασία της Σάλκε για τον αγώνα με την Φορτούνα στο Ντίσελντορφ (5-3). Κατά την διάρκεια του αγώνα βρήκε λύση αλλά η ζημιά έγινε στο πρώτο ημίωρο και η ομάδα του έχασε δίκαια. Παραμένει στην επικίνδυνη ζώνη της βαθμολογίας μετά από δεύτερη συνεχόμενη ήττα. Έχει δώσει εννέα συνεχόμενα Over, με κάκιστη αμυντική συμπεριφορά. Από αυτά τα εννέα παιχνίδια τα οκτώ έχουν λήξει και Goal/Goal. Εκτός οι μέσοι Λάτσα (6 ματς/1 γκολ) και Ουεντραογκό (11 ματς/1 γκολ/1 ασίστ).

Το προπονητικό ντεμπούτο του προπονητή Μάρτιν Χεκ απέτυχε. Η Όσναμπρικ δεν είχε επιθετικό πλάνο και η άμυνα άντεξε μόνο ένα ημίχρονο απέναντι στο Μαγδεμβούργο (0-2). Άλλη μια ήττα για την ομάδα η οποία παραμένει στην τελευταία θέση της βαθμολογίας με το αρνητικό σερί να έχει φτάσει τους επτά αγώνες (0/3/4). Βρήκε πάντως νέο προπονητή με τον Ούβε Κόσχινατ να αναλαμβάνει. Πέρσι ο κόουτς υποβιβάστηκε με την Αρμινια Μπίλεφελντ. Επιστρέφουν από τιμωρίες οι μέσοι Γκνάασε, Κουζάνς. Εκτός ο στόπερ Μπέιρμαν (4 ματς).

ΕΚΤΙΜΗΣΗ: «Τυφλός» εναντίον μονόφθαλμου, βεβαίως η Σάλκε το… όνομα και κάποια στιγμή θα ορθοποδήσει. Οι αριθμοί δείχνουν over και θα το συνδυάσουμε με τον άσο (2,25).

Boost νίκης στο Pamestoixima.gr: Βλέπεις τα κέρδη σου να εκτοξεύονται!

ΣΑΝ ΠΑΟΥΛΙ-ΑΜΒΟΥΡΓΟ (19:30)

Η Σαν Πάουλι έκανε το παιχνίδι με την Χάνσα Ρόστοκ ενδιαφέρον χωρίς λόγο. Πήρε μια δίκαιη αλλά δύσκολη νίκη (2-3) και ετοιμάζεται για το τοπικό ντέρμπι με το δεύτερο στην βαθμολογία Αμβούργο έχοντας προβάδισμα τριών βαθμών. Έχει βέβαια και εντυπωσιακό σερί στο Μίλερντορ όπου τρέχει αήττητο σερί δέκα αγώνων (5/5/0) και έχει χάσει μόλις έναν από τους τελευταίους είκοσι-έξι (14/11/1). Η ομάδα του Χούρτσελερ είναι αήττητη εντός και εκτός δεκαεννέα ματς (11/8/0). Μόνιμη απουσία ο ακραίος επιθετικός Μπανκς (3 ματς).

Εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο από το Αμβούργο του Τιμ Βάλτερ αρκετό για να την βάλει στον δρόμο της νίκης απέναντι στην μαχητική Μπράουνσβαϊγκ (2-1). Εντός έχει επτά νίκες σε επτά παιχνίδια φέτος όμως εκτός έχει μόλις μια (1/3/3) και καμία στα τελευταία πέντε. Από τα επτά εκτός έδρας παιχνίδια της, τα έξι έχουν τελείωσει στο Goal/Goal. Πάει σε κλασικό ντέρμπι χωρίς τους αμυντικούς Σόνλαου (2 ματς), Φαν ντερ Μπρεμπτ (10 ματς/2 ασίστ) και τον μέσο Ρέις (8 ματς/1 γκολ/2 ασίστ).

ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Ναι μεν το Αμβούργο δεν έχει καλή εικόνα εκτός έδρας, όμως το τεσσάρι στο διπλό.. βγάζει μάτι και θα το ρισκάρουμε!

Σούπερ προσφορά δωρεάν για όλους μόνο για σήμερα στο Pamestoixima.gr!