Μπαλαντέρ

Φαβορί με γκολ

Κυριακή, 25 Φεβρουαρίου 2024 - 11:08

Μετά το χθεσινό «δύο στα δύο» με απόδοση 7,5, ο Μπάμπης Παπάζογλου γράφει για τα σημερινά παιχνίδια της Σούπερ Λιγκ

Η 24η αγωνιστική του πρωταθλήματος ολοκληρώνεται σήμερα με πέντε παιχνίδια και θα ποντάρουμε στα φαβορί, για νέο ταμείο μετά το χθεσινό, που είχαμε 7,5 απόδοση με δύο ματς (το «διπλό» από ημίχρονο της ΑΕΚ στην Λαμία σε συνδυασμό με το over 1,5 και την ισοπαλία στο ματς του Πανσερραϊκού με τον Ατρόμητο).

* Ισχύουν όροι & προϋποθέσεις
21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

Ο ΠΑΟΚ πάει στο Αγρίνιο και θέλει πάση θυσία τη νίκη, απέναντι στον Παναιτωλικό που έχει επίσης ανάγκη βαθμών. Εξαιρετική η παράδοση των Θεσσαλονικέων, με απουσίες και οι δύο ομάδες και θα επιλέξουμε το «διπλό» σε συνδυασμό με το under 3,5.

Ο Ολυμπιακός υποδέχεται τον Αστέρα και το ματς θα γίνει κεκλεισμένων των θυρών. Οι «ερυθρόλευκοι» είναι σε πολύ καλή κατάσταση, οι φιλοξενούμενοι έχουν σερί τεσσάρων ηττών εκτός έδρας. Ο Μεντιλίμπαρ θα κάνει ροτέισον λόγω των δύσκολων αγώνων που προηγήθηκαν και θα προτιμήσουμε τον «άσο» από ημίχρονο σε συνδυασμό με το over 1,5.

Το ίδιο και στον αγώνα του Παναθηναϊκού με την Κηφισιά. Οι «πράσινοι» δεν έχουν περιθώρια για νέα απώλεια στην Λεωφόρο, οι φιλοξενούμενοι έχουν βελτίωση με τον Μπράτσο, αλλά πολύ δύσκολα θα πάρουν αποτέλεσμα.

Ο Άρης θα παίξει για πρώτη φορά μετά από καιρό μπροστά στον κόσμο του, απέναντι στον Βόλο που πήγε στην Θεσσαλονίκη με νέο προπονητή, τον Κόντη. Οι γηπεδούχοι είναι το φαβορί, αλλά οι φιλοξενούμενοι θα το παλέψουν για να πάρουν αποτέλεσμα. Πιθανός πάντως ο «άσος» σε συνδυασμό με το over 1,5.

Τέλος, αμφίρροπο είναι το ματς στα Γιάννινα ανάμεσα στον ΠΑΣ και τον ΟΦΗ. Οι γηπεδούχοι προέρχονται από τη σημαντική και πρώτη τους εκτός έδρας νίκη, στον Βόλο, ο ΟΦΗ από το εντυπωσιακό 4-0 επί του Πανσερραϊκού στο ντεμπούτο του Δέλλα στον πάγκο τους. Ματς που προσφέρεται για G/G, δύσκολα θα χάσουν οι φιλοξενούμενοι, που πάντως δεν έχουν ακόμη εκτός έδρας νίκη.