Μάκης Κασσαλιάς

Γκολ στη Φρανκφούρτη, Μίλαν από ημίχρονο

Κυριακή, 5 Μαΐου 2024 - 01:51

Με επιλογές από Γερμανία και Ιταλία θα πορευθώ την Κυριακή του Πάσχα.

Η φοβερή και τρομερή Λεβερκούζεν αντιμετωπίζει εκτός έδρας την Αϊντραχτ Φρανκφούρτης, έχοντας ήδη εξασφαλίσει το παρθενικό πρωτάθλημα της ιστορίας της ενώ οι «κόκκινοι διάβολοι» έχουν κίνητρο που δεν είναι άλλο από την έβδομη θέση που υπό προϋποθέσεις μπορεί να δώσει ευρωπαϊκό εισιτήριο. Από τη στιγμή που από την πλευρά των «ασπιρινών» δεν υπάρχει πλέον η παραμικρή σκοπιμότητα, το ματς προσφέρεται για σκορ και θέαμα όπως εξάλλου συμβαίνει στα περισσότερα εντός έδρας της Αϊντραχτ. Ποντάρω συνδυασμό γκολ-γκολ και over, στο 2,10 της Betshop.

* Ισχύουν όροι & προϋποθέσεις
21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

Η Μίλαν υποδέχεται την Τζένοα στο γειτονικό ντέρμπι και θα ρισκάρω την επικράτηση της από το πρώτο ημίχρονο, στο 2,40 του pamestoixima.gr. Οι “ροσονέρι” δεν έπιασαν καλή απόδοση με τη Γιουβέντους, γλίτωσε την ήττα σε τρεις περιπτώσεις κράτησαν το 0-0 και επί της ουσίας ήταν ό,τι περισσότερο μπορούσαν να πάρουν. Με 0-2-1 στα τελευταία τρία. Η διοίκηση ήταν έτοιμη να υπογράψει τον τεχνικό Τζούλιεν Λοπετέγκι, αλλά οι οπαδοί χαλούν τη δουλειά. Η Τζένοα δεν είχε τη βαρύτητα του κινήτρου της Κάλιαρι, αλλά παρουσίασε στο 100% τη διάθεσή της στον αγωνιστικό χώρο και έφτασε στη νίκη με περίσσια ευκολία, καθώς το 2-0 ήρθε πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο ημίωρο. Μία ήττα στα τελευταία έξι (2-3-1) για την ομάδα του Αλμπέρτο Τζιλαρντίνο (44 γκολ έβαλε με τη φανέλα της Μίλαν), εξασφάλισε την επιβίωση και μαθηματικά, αν και ουδέποτε τέθηκε σοβαρό θέμα σχετικά με το συγκεκριμένο ζήτημα.

ΠΡΟΤΑΣΗ

Αϊντραχτ Φρ.-Λεβερκούζεν G&over 2,10

Μίλαν-Τζένοα 1/1 2,40

Παρακολουθείστε στο tostoixima.gr τα livescores ποδοσφαίρου, προγνωστικά ποδοσφαίρου και λεπτομέρειες για τα γεγονότα των αγώνων μέσα από την ματιά του Μάκη Κασσαλία. Δείτε τις αναμετρήσεις της ημέρας στο κουπόνι ποδοσφαίρου του ΠΑΜΕΣΤΟΙΧΗΜΑ και ενημερωθείτε για όλα τα αθλητικά νέα από την Ελλάδα και τον κόσμο μέσα από την καθημερινή ροή αθλητικών ειδήσεων του tostoixima.gr