La Liga: Χωρίς νικητή το Βαλένθια-Αλμερία [vid]

Τρίτη, 24 Ιανουαρίου 2023 - 00:17

Ισοπαλία 2-2 στο «Mestalla» με τις δύο ομάδες να είναι στο +3 και στο +2, αντίστοιχα, από την επικίνδυνη ζώνη.

Το φινάλε της 18ης αγωνιστικής στο ισπανικό πρωτάθλημα βρήκε την Βαλένθια και την Αλμερία να μένουν ισόπαλες. Η αναμέτρηση στο «Mestalla» έληξε με σκορ 2-2. Αλλά το αποτέλεσμα αυτό δεν άλλαξε την κατάσταση των δύο ομάδων. Αμφότερες παραμένουν κοντά στην επικίνδυνη ζώνη της La Liga. Διότι μετά το αποψινό ματς, οι μεν «νυχτερίδες» είναι στο +3 από την ζώνη του υποβιβασμού, η δε Unión στο +2, αντίστοιχα.

Το ματς είχε συναρπαστική εξέλιξη. Καθώς όλα τα γκολ της αναμέτρησης ήρθαν στο δεύτερο ημίχρονο. Καταρχάς ο Κλάιφερτ στο 48' άνοιξε το σκορ για την Βαλένθια. Όμως, η Αλμερία «απάντησε» σχετικά γρήγορα, μιας και στο 54' ο Μπράνταριθ πέτυχε το 1-1.

Οι «νυχτερίδες» πήρα εκ νέου το προβάδισμα λίγο μετά τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα. Πιο συγκεκριμένα, στο 65', ο Γκαγιά βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα και πέτυχε το 2-1. Ωστόσο, για δεύτερη φορά η Ουνιόν ισοφάρισε. Ήταν το 74' με τον Πορτίγιο που διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Παρακολουθείστε στο tostoixima.gr τα livescores ποδοσφαίρου, με live στατιστικά, προγνωστικά και λεπτομέρειες για τα γεγονότα των αγώνων.