Οι "νυχτερίδες" βύθισαν το "κίτρινο υποβρύχιο"

Τετάρτη, 3 Ιανουαρίου 2024 - 00:17

H Bαλένθια επικράτησε 3-1 της Βιγιαρεάλ στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής της La Liga και έκανε βαθμολογικό άλμα για την ένατη θέση. Το "κίτρινο υποβρύχιο" από την άλλη, έπεσε στην 13η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Οι

2.17 3.3 3.25 1.82 1.87 1.28 3.35 1.74 1.98 1.31 1.3 1.64

Η Βαλένθια ξεκίνησε ιδανικά το ματς καθώς μόλις στο 4ο λεπτό βρήκε δίχτυα με τον Γιάρεμτσουκ. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να διπλασιάσουν τα τέρματά τους στο 27ο λεπτό με τον Πεπέλου ο οποίος εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι που κέρδισε η ομάδα του και της έδωσε αέρα δύο τερμάτων. Στο υπόλοιπο του πρώτου μέρους και οι δύο ομάδε προσπάθησαν να απειλήσουν όμως καμία δεν κατάφερε να πετύχει κάποιο γκολ, με το 2-0 να παραμένει.

Με το ξεκίνημα του δευτέρου μέρους, ο Πεπέλου κατάφερε να κάνει το 3-0. Συγκεκριμένα, ο Ισπανός βρήκε δίχτυα στο 57ο λεπτό και διεύρυνε το προβάδισμα της ομάδας του. Οι γηπεδούχοι, κατάφεραν να μειώσουν στο 73ο λεπτό με τον Ζεράρ Μορένο, όμως στη συνέχεια δεν βρήκαν το γκολ που θα τους έβαζε και πάλι στο παιχνίδι με αποτέλεσμα να γνωρίζουν την ήττα με 3-1.