Στράτος Διακουμόπουλος

Με γκολ και Ντέρμπι!

Σάββατο, 23 Μαρτίου 2024 - 13:11

Νίκη με γκολ της Νοτς Κάουντι και το διπλό της Ντέρμπι αποτελούν τα σημεία που θα μας οδηγήσουν ξανά στο ταμείο.

Για το πρωτάθλημα της Λιγκ 1 στην Αγγλία, η Νορθάμπτον υποδέχεται την Ντέρμπι. Η Νορθάμπτον βρίσκεται σε πρόωρες διακοπές απαλλαγμένη από κάθε βαθμολογικό άγχος. Στη μέση του πουθενά στη βαθμολογία και αυτό αποτυπώνεται στην αγωνιστική της εικόνα, καθώς μετρά μόνο δύο κερδισμένους πόντους στα πέντε πιο πρόσφατα παιχνίδια. Από την άλλη πλευρά η Ντέρμπι είναι μια ιστορική ομάδα που φέτος επανέρχεται στον δρόμο προς την Τσάμπιονσιπ. Κρατά την θέση της στην δυάδα ανόδου, εκεί θέλει να μείνει ως το τέλος, μετρά τέσσερις συνεχόμενες νίκες στο ενεργητικό της. Με φόρα τα κριάρια θα κερδίσουν αξίζει το ρίσκο στο διπλό από ημίχρονο!

* Ισχύουν όροι & προϋποθέσεις
21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

Για το πρωτάθλημα της Λιγκ 2 στην Αγγλία, η Νοτς Κάουντι υποδέχεται την Σάλφορντ. Η Νοτς Κάουντι επιχειρεί την ύστατη προσπάθεια για να προλάβει το τρένο των πλέι οφ για την άνοδο. Προέρχεται από μεγάλη εκτός έδρας νίκη επί της Μπράντφορντ, ενώ σκοράρει με μεγάλη άνεση. Γκολ-γκολ και όβερ 2,5 γκολ τα τέσσερα από τα έξι πιο πρόσφατα ματς. Η Σάλφορντ θέλει απλά την άνετη παραμονή στην κατηγορία και αυτό το καταφέρνει μέχρι στιγμής, Δίχως βαθμολογικό άγχος κέρδισε την Μόρκαμ με 3-1, αλλά γενικότερα έχει θέματα στην άμυνα όπου δέχεται εύκολα τέρματα. Γκολ-γκολ και όβερ 3,5 και τα τρία πιο πρόσφατα παιχνίδια. Επιλέγουμε την νίκη της ποιοτικότερης Νοτς Κάουντι, αλλά θεωρούμε πως θα σκοράρει και η Σάλφορντ σε υψηλή απόδοση!

ΠΡΟΤΑΣΗ

Νορθάμπτον-Ντέρμπι 2/2 (2.65)

Νοτς Κάουντι-Σάλφορντ 1 και γκολ-γκολ (3.10)

Παρακολουθείστε στο tostoixima.gr τα livescores ποδοσφαίρου, προγνωστικά ποδοσφαίρου και λεπτομέρειες για τα γεγονότα των αγώνων μέσα από την ματιά του Στράτου Διακουμόπουλου. Δείτε τις αναμετρήσεις της ημέρας στο κουπόνι ποδοσφαίρου του ΠΑΜΕΣΤΟΙΧΗΜΑ και ενημερωθείτε για όλα τα αθλητικά νέα από την Ελλάδα και τον κόσμο μέσα από την καθημερινή ροή αθλητικών ειδήσεων του tostoixima.gr